KreuFashion

Lëkurë bebeje si të Almeda Abazit?! Aktorja ndan me ne maskën e preferuar në kushte shtëpie!

Bukuroshja Almeda Abazi ka treguar gjithmonë se asaj i pëlqen të bëjë shpesh maska fytyre e flokësh në kushte shtëpie.

Ashtu si të gjithë ne, edhe për Almedën izolimi në shtëpi i ka dhënë asaj mundësinë që të kujdeset për lëkurën dhe siç më herët ka treguar, produkti i preferuar i saj është kafja turke.

Nēpërmjet një postimi të pak minutave më parë, aktorja që prej vitesh tashmë jeton në Turqi, ka ndarë me ndjekësit e saj një maskë të thjeshtë me 5 përbërës:


kafe turke
mjaltë
kos
e kuqe e vezës
kanellë


“Maska ime e preferuar në kushte shtëpie që ka pērbërêsin kryesor kafen turke; për çdo lloj lëkure”; shkruan Almeda nën postim me anë të të cilit tregon mënyrën e përgatitjes së maskës.


Pasi i bashkoi të gjithë përbërësit duke formuar një masë homogjene, mbajeni në fytyrë për 15 minuta.

Më pas pasi të shpëlani fytyrën, vini tê bardhën e zezës për 10 minuta.
Në fund pak vaj ulliri…


Pra nëse kafja turke ka qenë bashkëshoqëruesja juaj këto mëngjese, provoni edhe maskën e sugjeruar të Almedës.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF