17.5 C
Tirana
E premte, 9 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

E papritur, vdes aktori i njohur hollivudian!

 

I njohur për rolet e tij në filmat “The Right Stuff,” “Harold and June” dhe  “Tremors,” Fred Ward ishte një aktor mjaft i dashur për publikun, që në ekran interpretonte shpeshhere rolin e “djalit të fortë”.

Publicisti tij pohoi sot për “New York Post” se Ward ka ndërruar jetë në moshën 79 vjecare, duke trishtuar fansat e tij.

“Me hidhërim vdekjen e aktorit mjaft të vlerësuar Fred Ward, i cili ndërroi jetë në 8 maj, në moshën 79-vjeçare”, shkroi Hofmann, por nuk dha asnjë sqarim të mëtejshëm mbi shkaqet e vdekjes së aktorit fitues të cmimit “Golden Globe”.

Fred Ward e ka nisur karrierën e tij në vitet ’70dhe ra menjëherë në sy si pjesë e filmave të famshëm “Sweet Home Alabama” dhe “Enough”.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit