25.5 C
Tirana
E mërkurë, 27 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Receta/ Koktejet e Verës me Gin Robby Marton nga LM Comercial

Shijoni koktejet më të mira verore buzë bregut të detit gjatë pushimeve. Bordo zgjodhi katër kokteje unike në shije sepse janë me bazë Gin Robby Marton, produkt cili vjen në Shqipëri nga LM Comercial, distributor zyrtar për vendin tonë dhe furnizues i të gjitha bareve dhe restoranteve më të mira. Katër koktejet u përgatitën për Bordo  nga baristi i restorant MeNam, janë të freskëta, ideale për sezonin e verës dhe mjafton të zgjidhni njërin që ju pëlqen dhe mund ta porositni kudo që ndodheni në baret e plazhit ose restoranteve ku jeni duke pushuar.

Royal Hawaiian

Përbërësit:

 • 45 ml Gin Robby Marton
 • 30 ml lëng ananasi
 • 30 ml lëng limoni

Pasion Sour

Përbërësit:

 • 45 ml Gin Roby
 • 30 ml frut pasioni
 • 30 ml cacacha
 • 20 ml kokos

Gin fiz

Përbërësit:

 • 45 ml Gin Robby
 • 30 ml lëng limoni
 • 75 ml shurup i thjeshtë
 • E bardhë veze

Italian mule

Përbërësit:

 • 45 ml Gin Robby
 • Pimento drink
 • Gjethe mente
 • ½ lime i shtrydhur
 • Akull
 • Xhinxher i grirë

Botuar ne BORDO, Korrik 2022!

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit