KreuBusull

Horoskopi ditor, e martë 6 dhjetor 2022

Horoskopi ditor, e martë 6 dhjetor 2022

Dashi

Dite shume e begate ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do keni as mosmarrëveshjen me te vogël me partnerin, përkundrazi do mbizotërojë harmonia e bashkëpunimi. Edhe beqaret do kenë një dite pozitive e te mbushur me takime te veçanta. Për financat mos ua vini veshin te afërmve, por vetëm miqve te ngushte.

 

Demi

Edhe po patet debate te vogla ne jetën tuaj ne çift sot, nuk duhet te alarmoheni. Te gjithë kalojnë faza te vështira, por e rëndësishme është mënyra sesi ata zgjidhin gjithçka. Beqaret nuk duhet t’i refuzojnë mundësitë qe do iu jepen edhe pse mund te kenë thjesht disa aventura. Plutoni do ndikoje negativisht tek financat dhe mund te lindin probleme goxha serioze ne këtë plan.

 

Binjaket

Sot do ja kaloni aq mire me atë qe keni ne krah saqë nuk do e besoni qe gjithçka është reale. Perkujdesi për njeri­tjetrin do jete i adhurueshëm. Beqaret duhet te jene me këmbëngulës dhe nuk duhet te dorëzohen sapo te marrin një refuzim. I fituar del ati qe guxon dhe këmbëngul. Ne planin financiar keni për te qene me shume fat. Do ndiheni shume me te qete ne këtë sektor.

 

Gaforrja

Mundohuni te jeni sa me realiste sot ju te dashuruarit dhe ne asnjë mënyrë te mos flisni pa u menduar me kujdes. Ne këtë mënyrë do i shmangni problemet. Beqaret mund te kenë veçse disa dashuriçka kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Buxheti nuk do jete i përkryer, por as ne gjendje te keqe. Nëse tregoheni te matur mund ta kaloni ditën pa probleme.

 

Luani

Kjo e sotmja ka për te qene një nga ato ditët kur nuk do doni qe te flini. Gjate gjithë ditës do përjetoni kënaqësi te paimagjinueshme fale atij qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet t’i hedhin sytë tek partneri i një te afërmi sepse do bëjnë keq dhe do lëndohen edhe vete. Shpenzimet kufizojini sa me shume dhe gjendja ka për te qene e qëndrueshme.

 

Virgjeresha

Ka mundësi te jeni posesive sot ju te dashuruarit dhe mund te bëni edhe disa gabime ndaj partnerit. Marrëdhënia mes jush nuk do jete ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret do kenë takime, por nuk do jene plotësisht te bindur qe do duan te fillojnë lidhje me ta. Financat do mbeten te stabilizuara për aq kohe sa ju te ecni gjithmonë me llogari dhe nuk do i mbyllni sytë kur te shpenzoni.

 

Peshorja

Mëngjesi nuk do jete i mire për çiftet pasi mund te ketë disa zënka për mënyrën sesi janë sjelle një dite me pare. Pas mesditës klima do filloje te normalizohet dhe ne mbrëmje çdo gjë do jete ashtu si duhet. Beqaret do kenë plot takime, por nuk do arrijnë dot te fiksohen pas dikujt. Për financat çdo gjë ka për te ecur mire dhe mund te bëni edhe disa investime me tepër nga zakonisht.

 

Akrepi

Për çdo gjë duhet te veproni me takt dhe përkujdes sot ju te dashuruarit sepse po filluan problemet ne çift zor se do mbarojnë shpejt. Beqaret do i japin me tepër rëndësi miqësisë dhe nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Sektori i financave mund te ketë edhe vështirësi, por fale ndihmës se disa familjareve do mund ta kaloni edhe këtë dite. Duhet patjetër te ndiqni strategji për te rregulluar te ardhmen.

 

Shigjetari

Mbrojeni nga gjithçka jetën tuaj ne çift sot sepse nëse nuk e bëni do keni probleme serioze dhe shpejt mund te vije edhe ndarja. Beqaret do kenë një dite te zakonshme pasi do mungojnë tërësisht mundësitë për takime e njohje. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur sepse përndryshe do mbeteni me xhepat bosh dhe askush nuk do ju ndihmoje.

 

Bricjapi

Edhe pse ndjenjat tuaja për partnerin do jene te forta dhe te sinqerta, sot do ketë vështirësi ne jetën ne çift. Gjithçka do shkaktohet nga persona te jashtëm qe do ju duan te keqen. Beqaret nuk duhet te fiksohen kurrë pas personave qe kane shume para sepse me e rëndësishme se ato është zemra. Me financat nuk do keni tronditje pasi keni ditur si t’i bëni llogarite se fundmi.

 

Ujori

Flisni sa me hapur me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe keni për ta pare qe ai do ju kuptoje per gjithçka. Nëse bëni te kundërtën dhe vazhdoni ta gënjeni atë për gjera me rëndësi, situata do përkeqësohet tej mase me vone. Beqaret do bien koke e këmbë ne dashuri me një person serioz ne dukje, por ne fakt qe ka shume humor. Buxhetin do e mbani nen kontroll.

 

Peshqit

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete me e ngrohte dhe me harmonike gjate gjithë kësaj dite. Do mendoni ne çdo moment vetëm si ta bëni tjetrin te ndihet i lumtur. Beqaret do realizojnë takime mbresëlënëse te cilat do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Buxheti do përmirësohet ne mënyrë te papritur pas një shume te majme qe do merrni nga dikush apo nga diku.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF