KreuStil Jetese

Elon Musk ndryshon emrin në Twitter, po në realitet si do të quhet tani e tutje?

Elon Musk ndryshon emrin në Twitter, po në realitet si do të

 

Elon Musk vendosi të ndryshojë emrin e llogarisë së tij në Twitter në “Mr. Tweet” dhe tani pretendon se mund ta ndryshojë atë në normalitet.

Emri, me të cilin ai donte të eksperimentonte në platformë, është një referencë mjaft ironike për gabimin e një avokati gjatë një gjyqi në lidhje me postimet e tij në Twitter për financimin e Teslës. Nëse nuk e keni idenë se për çfarë po flasim, avokati që përfaqëson një grup aksionerësh që po padisin manjatin për postimet në Twitter të 2018 gabimisht e quajti atë si “Zoti Tweet”.

Musk foli për një “përshkrim mjaft të saktë” dhe tha të bënte shaka me gabimin, duke ndryshuar shkurtimisht emrin e tij, i cili tani nuk mund të ndryshohet. “Kam ndryshuar emrin në z. Tweet, tani Twitter nuk do të më lejojë ta ndryshoj atë”, shkroi ai në Twitter.

Përdoruesit e Twitter janë ankuar ndonjëherë se emrat e tyre janë “kyçur” nga platforma për të parandaluar imitimin. Në fillim të këtij muaji, miliarderi theu të gjitha rekordet pasi pësoi humbjen më të madhe të pasurisë personale në histori. Nga nëntori 2021 deri në dhjetor 2022, manjati ka humbur rreth 165 miliardë dollarë, siç raportohet nga Rekordet Botërore Guinness.

Shumat janë bazuar në shifrat e Forbes, edhe pse sipas burimeve raportohet se humbjet e Musk mund të jenë më të mëdha. Në fund të fundit, në dhjetor të vitit të kaluar, njeriu i fortë i Tesla dhe SpaceX humbi vendin e parë në listën e njerëzve më të pasur në botë, të cilin e fitoi Bernard Arnault, CEO i grupit francez LVMH ku përfshihet Louis Vuitton.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF