KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e hënë 10 korrik 2023

Horoskopi ditor, e hënë 10 korrik 2023

Dashi

Orët do të kalojnë në kërkim të humorit të mirë. Do ta gjeni veten përballë projekteve të reja, eksperiencave dhe frymëzimeve të papritura. Do të keni kontakt me persona të cilët nuk i shihni prej shumë kohësh. Një udhëtim i largët, mund të transformojë jetën tuaj pozitivisht.

Demi

Duhet stabilitet pas trazirave me të cilat jeni përballur. Do e prisni ditën me kënaqësi, dhe do të mund të shijoni një periudhë qetësie. Në këtë fillimjavë do të reflektoni gjatë.

Binjakët

Përkushtojuni financave tuaja. Mundohuni të ruani bilancin, duke shmangur shpërdorimin e parave. Në familje do të kaloni në sitë edhe për këtë arsye. Humori do të jetë i paqëndrueshëm dhe nervat në maksimum, gjë që mund të sjellë pasoja.

Gaforrja

Jeni disi të tensionuar dhe nuk do arrini të kontrolloni veten. Tentoni që t’i bëni gjërat me radhë. Do të keni dëshirë që të shpërqendroheni dhe të riktheheni fuqishëm në fushë. Megjithatë nuk do jeni të gatshëm të merrni përsipër shumë përgjegjësi familjare.

Luani

Shikoni vetëm lart! Para jush paraqiten zhvillime të rëndësishme në punë dhe karrierë, por mos u kënaqni me një ndryshim çfarëdo: është momenti të guxoni. Jeni në qendër të vëmendjes, ndaj mos kaloni në hije.

Virgjëresha

Parashikohen angazhime të shumta për ju. Do të përballeni me mundësi transformimi në profesion si dhe detyra të reja ju presin për t’i përfunduar. Ndonjë shqetësim i vogël psiko-fizik, do të ngadalësojë disi hiperaktivitetin tuaj.

Peshorja

Qetësia dhe optimizmi do ju shoqërojnë gjatë gjithë ditës. Do të shfaqni dëshirë për tu afirmuar, në situata të ndryshme. Do të ndjeheni mjaft mirë dhe jeni në formë, duke shfaqur një sharm të paparë.

Akrepi

Në sajë të energjisë e cila nuk do ju mungojë në asnjë moment, do mund të mbyllni me lehtësi një sërë punësh të mbartura nga e kaluara. Një rregull i pashkruar, por gjithnjë i vlefshëm, sugjeron që është më mirë të mos e përzieni miqësinë me biznesin.

Shigjetari

Terapia më e mirë për të larguar mendimet e errëta, është që të nisni një udhëtim. Nuk ka rëndësi destinacioni apo kohëzgjatja e tij, e rëndësishme është të niseni. Bëni mirë që të shkëputeni dhe të mendoni sa më pak për problemet financiare. Gjithçka do të zgjidhet, thjesht ju duhet pak kohë.

Bricjapi

Dita do të jetë e qetë dhe siguria ekonomike do të jetë e plotë gjë që do ju bëjë të ndiheni mirë psikologjikisht. Në anën e studimeve do të jeni të favorshëm, pasi do të kaloni lehtësisht disa provime.

Ujori

Do të ndiheni të hapur dhe të gatshëm për çdo gjë, në sajë të ndikimit të Hënës në shenjën tuaj. Do të keni rreth vetes miq të sinqertë dhe në familje më në fund situata do të jetë harmonike. Do të rifitoni besimin tek disa njerëz që e kishit humbur. Objektivat afatgjatë, kërkojnë më shumë kohë për t’u vënë në jetë.

Peshqit

Tregtia, biznesi dhe operacione financiare do të ecin shumë ngadalë në këtë periudhë. Nëse nuk viheni në lëvizje, rrezikoni kolapsin. Përqendrohuni në realitetin që ju rrethon dhe mundohuni të grumbulloni informacionin që ju nevojitet. Racionalizoni nismat tuaja.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF