KreuArt

Spiro Duni sjell ‘Spiuni i Ballkanit’

Këtë javë pritet të vijë për herë të parë në Teatrin Kombëtar komedia e shumë pritur “Spiuni i Ballkanit” premiera e të cili është në datën 14 nëntor ora 19:00. Vepra e Dushan Kovaçeviç dramaturgu më i nohur serb i cili ka arritur të ndërtojë një dramë familjare, plot humor dhe batuta të ndërthurur mjeshtërisht dhe me pak personazhe, duke e rritur shkallën e tensionit deri në kufijtë ku përfshirja e publikut në shtjellën e ankthit është e pashmangshme. Me një kast aktorësh të njohur si: Ndriçim Xhepa,Albano Prodani, Maya Alickaj, Besmir Bitraku, Alesia Xhemalaj Me regji nga Spiro Duni,Skenograf dhe kostumograf: Fatbardh Marku, Kompozitor: Klement Marku, Ass regjisor: Pëllumb Dervishi dhe Genti Deçka.

Tags:

Home Art

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF