KreuStil Jetese

Oscar 2016; kush janë gratë protagoniste

Oscar 2016; kush janë gratë protagoniste

Edicioni i 88 i Akademy Award apo siç njihen ndryshe çmimet Oscar do të mbahet në Dolby Theatre, në Hollywood më 28 shkurt. Këtë vit do të prezantojë Chris Rock, aktori komik amerikan që ka pasur mundësinë të prezantojë në natën e madhe të ndarjs së çmimeve edhe në 2005.

Edicioni i 88 i çmimeve Oscar transmetohet në orën 17;30 me orën amerikane, ndërsa me orën tonë mbrëmja nis rreth orës 2.30 të natës. Femrat pretendente për çmim janë të shumta dhe mjaft të njohura, që nga favoritja Brie Larson tek Alicia Vikander, nga Kate Winslet tek Jennifer Lawrence, vajza e rekordeve. Shihini gratë protagoniste të mbrëmjes së nesërme.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF