KreuStil Jetese

Ju nevojitet kjo maskë me kafe për fytyrën tuaj dhe rezultatet do i shihni menjëherë

Është e nevojshme që të paktën një herë në muaj të bëni një maskë për fytyrën.

Por nëse këtë gjë e shmangi pasi kushtojnë shumë në sallone bukuri, ne kemi vendosur që t’ju sjellim një maskë që mund ta bëni lehtësisht në kushte shtëpie, pa shpenzuar shumë para. Ju nevojitet, pak kafe, sheqer, mjaltë dhe vaj ulliri. Përzijini këto përbërës në një tas dhe vogël dhe masën e krijuar vendoseni në fytyrë në formën e një masazhi.

Sheqeri heq qelizat e vdekura nga lëkura dhe nxit rigjallërimin natyral. Kafeina stimulon qarkullimin e gjakut, mjalti ofron lagështinë dhe vaji i ullirit zbut lëkurën.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF