KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 Janar 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 Janar 2020

Dashi

Ambienti planetar do jete mjaft i ngrohte gjate kësaj dite. Do merreni vesh me se miri me partnerin dhe gjithçka do shkoje për mrekulli. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te refuzojnë ftesat qe do ju bëhen sepse kane për te humbur mundësi shume te mira. Ne planin financiar nuk ka për te ndodhur asgjë e keqe sepse do dini si ti menaxhoni te ardhurat.

Demi

Do i jepni me shume prioritet se kurrë jetës suaj ne çift gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin do filloje te përmirësohet. Komunikimi do mbizotërojë gjate gjithë kohës. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione ne jetën e tyre sentimentale sepse do zhgënjehen tej mase. Financat do jene te shkëlqyera, kjo fale një ndihme te madhe te disa familjareve.

Binjaket

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ju afrojnë me shume me njeri-tjetrin. Beqaret do gjendjen qe ne orët e para te mëngjesit përpara disa zgjedhjeve te vështira. Mendohuni mire para se te vendosni. Financat do jene ne një gjendje me te qëndrueshme dhe mund t’ia lejoni vetes ndonjë shpenzim me tepër.

Gaforrja

Dite harmonike dhe e mbushur me emocione te forta kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te matur me xhelozinë dhe nuk priten mosmarrëveshje. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime qe do ju ndikojnë tek e ardhmja. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni rreziqe edhe sikur gjendja e te ardhurave te jete e mire.

Luani

Ambienti yjor do ju mundësojë te afroheni edhe me tepër me partnerin tuaj dhe te flisni për gjithçka me te. Atmosfera do ngrihet nga momenti ne moment. Beqaret nuk duhet t’iu bien me shkelm mundësive qe do iu jepen sepse me vone ato edhe mund te mungojnë. Financat do jene goxha delikate, prandaj gabimi me i vogël mund t’iu kushtoje shtrenjte.

Virgjeresha

Do keni fat me shumice gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Ambienti do filloje te ngrohet tej mase dhe do ndiheni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni. Beqaret do pëlqejnë personat me te cilët i lidhin interesa te përbashkëta. Pamja nuk ka shume rëndësi. Financat duhet t’i keni me ne vëmendje se kurrë. Po arritët sot te ruani ekuilibrin do e keni me te lehte ta përmirësoni situatën.

Peshorja

Raporti juaj me atë qe keni ne krah do lere shume për te dëshiruar gjate kësaj dite. Nuk do merreni vesh dhe secili do kërkojë te jete shefi. Beqaret do i harrojnë ato qe kane kaluar dhe do mendojnë te joshin persona te tjerë. Ne planin financiar do keni vështirësi ta stabilizoni gjendjen, por me pak durim dhe përpjekje edhe mund t’ia dilni.

Akrepi

Nëse jeni ne një lidhje asgjë nuk do shkoje sipas parashikimeve. te dy do jeni te ceket ne mendime dhe do debatoni për gjera te kota. Merrni kohet e duhur për te qëndruar pak vetëm dhe te reflektuar. Beqaret do realizojnë një takim i cili do ju pëlqejë ne çdo pike. Ne planin financiar do jeni luftarake dhe te vendosur ta përmirësoni sa me shpejt gjendjen e te ardhurave.

Shigjetari

Mëngjesi do jete delikat për te dashuruarit, por me kalimin e orëve do i kuptoni gabimet e bëra dhe do mundoheni ta përmirësoni situatën. Beqaret do tregohen te disponueshem për te pasur njohje te reja. E gjithë jeta do ndryshoje njëherë e mire për ta. Ne planin financiar do keni shume fat. Gjendja do jete shume me e mire nga sa ju e keni pritur.

Bricjapi

Duhet te bëni me shume lëshime ne jetën tuaj ne çift sot ne mënyrë qe lidhja me partnerin te ece ne rrugën e duhur. Po kërkuar te vendosni vete për çdo gjë do keni probleme dhe debate. Beqaret ka rrezik te pranojnë te dalin me personat e gabuar te cilët shume shpejt do iu bëjnë te vuajnë. Ne planin financiar me pak optimizëm dhe durim mund t’ia dilni te mos keni probleme.

Ujori

Do i qëndroni shume besnike partnerin tuaj sot edhe pse tundimi do jete i madh. Partneri do ndihet mjaft krenar qe ju ka ne krah dhe do mendoje t’iu beje një propozim impresionues. Beqaret do jene me humor te mire dhe do i pranojnë te gjitha ftesat qe do iu bëhen. Me financat duhet te jeni te kujdesshëm. Shpenzoni me kursim qe te mos keni vështirësi.

Peshqit

Nuk do i kushtoni rëndësinë e duhur partnerit tuaj dhe duke e lënë pas dore ka rrezik te filloni dalëngadalë ta humbni. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo lloj sakrifice për te arritur atë qe dëshirojnë. Personi i ëndrrave me ne fund do behet pjese e jetës se tyre. Ne planin financiar gjendja do jete delikate dhe priten goxha vështirësi. Nuk do mateni fare kur te shpenzoni.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF