Quhen çizme shiu, por janë kaq ‘chic’ sa nuk t’i hiqni nga këmba edhe në diell

Nëse disa vite më parë çizmet e shiut përdoreshin vetëm për një funksion, së fundmi ky aksesor po zë vend tejet të rëndësishëm si pjesës ‘chic’ për të plotësuar një veshje.

Çizmja e shiut është aksesori i modës për Vjeshtë 2020 por qe do të qëndrojë krenar edhe në dimrin e 2021-shit, dhe jo më kot ky aksesor pati vëmendje në pasarelat e prezantimit të koleksioneve te reja. Guximi dhe imagjinata e stilistëve këtë sezon ka shkuar deri tek kombinimi i fustaneve të mbrëmjeve apo kostumeve serioze me çizme shiu.

 

 

Previous ArticleNext Article