Prej 10 ditësh me Covid: rëndohet gjendja e Koço Devole, futet në intubim!

Komediani Koço Devole rezultoi i infektuar me koronavirus 10 ditë më parë, por fatkeqësisht ai ka patur komplikacione serioze të shkaktuara nga virusi pandemik. Ditën e djeshme, mësohet se për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, stafi mjekësor e ka parë të arsyrshme ta kalojnë aktorin 77 vjeçar në intubim, terapi ku ndodhen pacientët në fazën më të rënduar të sëmundjes.

Mjekët kanë bërë me dije se Devole vuan edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese ç’ka ka ndikuar në rëndimin e gjendjes shëndetêsore.
I urojmë aktorit dhe regjisorit të mirënjohur shqiptar, shërim të shpejtë!

Previous ArticleNext Article