Lady Diana: pamjet më ikonike krijuar nga stilistja e saj e preferuar

Disa ditë më parë, Kate Middleton mori pjesë në Ditën Kombëtare të Reflektimit, në Westminster, me një pardesy elegante nga Catherine Walker, një krijim me ngjyrë krem, karakterizuar nga një profil i krekosur dhe nderthurje dantellash. Mendimet mund të na shkonin larg, kur ishte Zonja Diana ajo që na la pa fjalë me krijimet e stilistes, të cilat i vlerësoi aq shumë.

Catherine Walker ishte padyshim e preferuara e saj, dhe thuhet se ajo bëri mbi 1000 fustane për të: marrëdhënia e tyre profesionale filloi tre muaj pas martesës së Lady Diana me Princin Charles, në 1981, dhe për fat të keq përfundoi me vdekjen e Princeshës së Uellsit, e cila duket të jetë varrosur me një fustan të zi nga stilistja.

Lady Diana in Catherine Walker

Fustani Elvis – Hong Kong, 1989

Lady Diana in Catherine Walker

Festivali Kanes , 1987

Lady Diana in Catherine Walker

Budapest, 1990

Lady Diana in Catherine Walker

Londer, 1989

Lady Diana in Catherine Walker

Londer, 1989

Lady Diana in Catherine Walker

Mynih, 1987

Lady Diana in Catherine Walker

Londer, 1991

Lady Diana in Catherine Walker

Paris, 1988

Lady Diana in Catherine Walker

Nigeri, 1990

Lady Diana in Catherine Walker

Melburn, 1988

Previous ArticleNext Article