KreuFashion

Trishtim dhe lot; pamje nga tifozët anglezë të zhgënjyer nga humbja e kupës!

Mbrëmjen e së dielës (11 korrik  ) u mbajt finalja e kupës së Europës në futboll, një garë që u nda mes kombëtares Italiane dhe asaj Angleze. Italia e ka shkruar historinë duke e fituar Kampionatin Europian “Euro 2020”, duke u shpallur kampione e Europës për herë të dytë në histori të saj.

Italianët për herë të parë e kishin fituar europianin në vitin e largët 1968. Fitorja e ‘azzurrëve’ sigurisht që shkaktoi lot e trishtim tek tifozët anglezë, ndaj më poshte gjeni pamjet gjithçka mbeti në portretin e anglezëve pas humbjes së kupës së Europës.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF