KreuBusull

Horoskopi ditor, e shtunë 31 dhjetor 2022

Horoskopi ditor, e shtunë 31 dhjetor 2022

Dashi:

Dita do të jetë shumë e frytshme për ju. Duke marrë paratë e ngecura, shumë nga vështirësitë tuaja do të jenë të lehta. Ju mund të bisedoni me mësuesit tuaj për problemet e fëmijëve tuaj. Me ndihmën e miqve do të planifikoni edhe ndonjë punë të vogël. Ata që duan të provojnë dorën e tyre në ndonjë punë të vogël, dëshira e tyre mund t’u plotësohet.

Mundësi stresi. Biznesmenët mund të kenë humbje. Të afërmit mund të bëjnë kërkesa të paarsyeshme. Jeta juaj e dashurisë do të jetë e mirë pavarësisht konflikteve. Udhëtimi i punës do të jetë i kënaqshëm. Do të jeni të lumtur që keni një partner të mrekullueshëm jetësor. Mund të keni një gjumë të mirë.

 

Demi: 

Do të jetë një ditë e mirë për ju nga pikëpamja e fatit. Nëse planifikoni të blini dhe shisni një shtëpi, dyqan, ndërtesë, fabrikë etj., atëherë do të keni sukses në këtë gjë. Ju mund të blini një pronë të re. Ju duhet të mësoni artin e shndërrimit të hidhërimit në ëmbëlsi në biznes, vetëm kështu do të mund t’i bëni gjërat lehtësisht me njerëzit. Dikush mund t’ju nxisë kundër të tjerëve në vendin e punës, por është më mirë të mos besoni atë që dëgjoni.

Ribashkimi me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Këshillat nga babai juaj mund të jenë të dobishme në vendin e punës. Mungesa e dashurisë mund të ndihet. Mund të mos jeni në gjendje t’i kushtoni kohën tuaj të dashurit tuaj për shkak të një pune të rëndësishme. Një person mund të interesohet shumë për bashkëshortin/en tuaj. Energjia juaj mund të konsumohet në detyra të panevojshme. Mësoni të ndiqni panin kohor.

Binjakët: 

Dita do të jetë një burim i ri të ardhurash për ju. Do të keni mundësi të bëni disa punë të reja me ndihmën e vëllezërve dhe motrave dhe ambienti rreth jush do jetë i këndshëm. Mund të merrni lajme të mira njëri pas tjetrit. Mund të diskutoni për disa kohë çështje të rëndësishme me familjarët. Sjellja e çrregullt e partnerit/es tuaj mund t’ju prishë romancën. Ju mund të sillni disa bizhuteri të reja për bashkëshortin/en tuaj, të cilat do t’i japin fund përçarjes së vazhdueshme mes jush. Nëse një i huaj ju jep ndonjë këshillë, mos i kushtoni vëmendje.

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Përmbajuni buxhetit tuaj për të shmangur problemet financiare. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën me planet e tyre. Mundësitë për të marrë ftesa interesante ose dhurata të papritura janë të mira. Bashkëshorti/ja juaj mund t’ju thotë fjalë të ashpra.

Gaforrja: 

Do të jetë një ditë ku ju do të merrni një vendim të rëndësishëm. Ata që janë të punësuar në punë shtetërore mund të transferohen. Ata që bëjnë biznesin e import-eksportit  mund të marrin një lajm të mirë. Çdo transaksion i vjetër mund t’ju shkaktojë probleme, ndaj përfundojeni në kohë. Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje në lagje, mos u përfshini në të, përndryshe mund të përfundoni në gjykatë. Nëse dëshironi të blini një automjet, atëherë do të keni sukses në të.

Lëvizja e Hënës në Dash do të ndikojë pozitivisht. Ju mund të shikoni disa ndryshime të ndodhura në jetën tuaj kohët e fundit. Ju mund të merrni pjesë në sporte dhe aktivitete të tjera në natyrë. Këshillat nga babai juaj mund të jenë të dobishme në zyrë. Gjendja shëndetësore e nënës/gruas/motrës suaj mund të përkeqësohet. Të gjitha inatet në marrëdhënien tuaj personale do të zhduken. Do të kaloni një ditë të mrekullueshme me bashkëshortin/en të mbushur me romancë.

Luani: 

Dita do të sjellë një rritje të respektit tuaj. Mund të shqetësoheni nga frika e panjohur për ndonjë punë, për shkak të së cilës do të mbeteni të mërzitur dhe mund të bëni edhe gabime në lidhje me punën. Do të jeni pak të shqetësuar ndërsa përgjegjësitë tuaja do të shtohen. Mund të planifikoni një udhëtim argëtues me miqtë. Duhet të jeni të kujdesshëm me disa njerëz të panjohur, përndryshe ata mund t’ju tregojnë një rrugë të gabuar. Nëse studentët do të marrin pjesë në ndonjë garë sportive, atëherë ata mund të fitojnë në të.

Një kohë për t’u treguar të tjerëve se jeni mjaft të guximshëm për të luftuar për të drejtat tuaja. Njerëzit përreth jush do të mbeten të impresionuar me personalitetin tuaj. Gjendja juaj shëndetësore do të përmirësohet nëse vuani nga një sëmundje e zgjatur. Telashet financiare do të jepen me qira pasi miqtë tuaj do të ofrojnë mbështetje. Do debatoni me të dashurin/ën tuaj për çështje të parëndësishme. Nëse jeni të martuar, do të zbuloni se dita është më e mirë se ditët normale me bashkëshortin/en tuaj.

Virgjëresha: 

Do të jetë një ditë e mirë për njerëzit që bëjnë biznes. Ju do të merrni bashkëpunimin e plotë të eprorëve dhe nëse ndani ndonjë dëshirë me babain tuaj, ai patjetër do ta përmbushë atë. Nuk duhet të shqetësoheni nga rritja e ngarkesës për shkak të punës së tepërt në fushën tuaj dhe ta përfundoni atë në kohë. Nëse ka pasur ndonjë përkeqësim të shëndetit të bashkëshortit/es, atëherë do të përmirësohet në masë të madhe. Presioni nga të moshuarit në vendin e punës mund t’ju çojë në stres. Është koha e duhur, duhet të merrni vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj. Nuk do të ketë vend për lumturinë tuaj pasi nuk do të merrni përfitimet e dëshiruara, por megjithatë duhet të jeni krenarë për arritjet.

Do të ndiheni mjaft aventurierë. Është koha e mirë për të marrë një hobi të ri ose për të rishikuar një të vjetër. Kënaquni me disa aktivitete të mbushura me argëtim në vend që të bëni punë rutinë. Do të merrni pjesë në festa shoqërore. Ju do të jeni të shqetësuar për gjendjen shëndetësore të vëllezërve dhe motrave tuaja më të vogla ose të të moshuarve në familje. Jeta e dashurisë do të lëkundet!

Peshorja: 

Do të jetë një ditë plot tension për ju. Duhet të shmangni çdo punë me nxitim, përndryshe shokët tuaj mund të përpiqen të krijojnë pengesa në të. Mos e shtyni punën tuaj për të tjerët, përndryshe humbja do të jetë e juaja. Për shkak të rënies së shëndetit të nënës suaj, do të jeni pak të shqetësuar. Ankthi juaj mund të rritet për shkak të marrjes së shumë detyrave në të njëjtën kohë.

Duhet të përpiqeni të përmirësoni gjendjen tuaj shëndetësore dhe personalitetin e përgjithshëm për një të ardhme më të mirë. Çdo projekt ose investim i ri, pa konsultimin e duhur me ekspertët mund të shkaktojë humbje financiare për ju. Ka të ngjarë të merrni pjesë në një festë sociale. Udhëtimi nuk do të sjellë rezultate të menjëhershme, por do të vendosë një bazë të mirë për përfitimet e ardhshme. Bashkëshorti/ja juaj mund të ngrejë dyshime për besnikërinë tuaj për shkak të orarit të ngarkuar të punës por, në fund të ditës ai/ajo do ta kuptojë gabimin e tij/saj. Disa të afërm të largët mund t’ju vizitojnë në mbrëmje.

Akrepi: 

Presioni nga të moshuarit në vendin e punës mund t’ju çojë në stres. Duhet të shmangni çdo investim afatgjatë. Është koha e duhur, duhet të merrni vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj.

Mendimet e padëshiruara mund t’ju pushtojnë mendjen. Gjithmonë duhet të përpiqeni të angazhoheni në ushtrime fizike. Ka të ngjarë të përfundoni disa punë në pritje në shtëpinë tuaj. Disa nga miqtë tuaj të vjetër mund t’ju ftojnë në një festë. Prindërit tuaj do t’ju ndihmojnë në kohën e nevojës. Do të kaloni një ditë të paharrueshme me bashkëshortin/en.

Shigjetari: 

Do të jetë një ditë e mirë për personat që punojnë. Njerëzit që bëjnë biznes do të jenë të lumtur të marrin përfitime sipas dëshirës së tyre. Mund të lëndoheni për shkak të punës së nxituar. Nëse keni në plan të dilni, do të jetë e suksesshme. Do të merrni mbështetjen dhe shoqërinë e plotë të anëtarëve të moshuar në familje. Për shkak të një gabimi të vjetër tuajin, mund të keni probleme në vendin e punës. Pas një kohe të gjatë do të keni mundësinë të takoni një mik të vjetër, i cili mund t’ju sjellë një dhuratë.

Duhet të jeni të kujdesshëm gjatë udhëtimit me makinë. Ju duhet të shmangni shpenzimet e tepërta dhe të mësoni të kurseni para për të shmangur mjerimin financiar në të ardhmen. Duhet të shmangni debatet dhe konfliktet me familjarët për të pasur paqe mendore. Disa të huaj mund të përpiqen të krijojnë probleme në familjen tuaj, por nuk do t’ia dalin. Bashkëshorti/ja do t’i kuptojë ndjenjat tuaja dhe do t’ju ndihmojë. Ju së bashku me anëtarët e familjes ka të ngjarë të vizitoni një vend fetar ose një vend turistik në mbrëmje.

Bricjapi: 

Do të jetë një ditë e lumtur për ju. Atmosfera do jetë e këndshme nëse në familjen tuaj miratohet propozimi për martesë. Duket se po fitoni në një çështje ligjore. Mund të dëgjoni disa lajme të mira nga disa nga të afërmit tuaj që jetojnë larg. Ju duhet të merrni një mësim nga disa nga gabimet tuaja të së kaluarës. Nxënësit nuk duhet t’i ndajnë gjërat që ndodhin në mendjen e tyre me askënd tjetër që mund të përfitojë prej tyre. Do të jeni të angazhuar në planifikime për të bërë ndonjë punë të madhe.

Mund t’ju duhet të përballeni me disa vështirësi. Një i afërm mund t’ju ndihmojë në kohën tuaj të krizës. Nëse keni investuar në ndonjë tokë jashtë shtetit, atëherë ajo mund të shitet me një çmim të mirë, gjë që do t’ju ndihmojë të fitoni para të mjaftushme. Lajmet për sekretin familjar mund t’ju habisin. Romanca do të jetë në letra. Mund të mbeteni mjaft të zënë në vendin e punës. Ndihma për një mik në nevojë mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë e mrekullueshme.

Ujori: 

Do të jetë një ditë e përzier për ju. Mund të merrni pjesë në ndonjë ngjarje me familjarët, ku do të takoni disa njerëz me ndikim. Ky takim do të jetë i dobishëm për ju. Ju gjithashtu do të blini artikujt tuaj të preferuar. Mund të planifikoni një festë me miqtë. Mos bëni asnjë investim me nxitim, përndryshe mund të keni humbje.

Vetëbesimi juaj do të funksionojë në favorin tuaj. Pavarësisht një dite plot tension, do të jeni në gjendjen tuaj më të mirë. Një fqinj mund t’ju kërkojë kredi. Përpara se t’i huazoni para dikujt, duhet të kontrolloni besueshmërinë e tyre. Anëtarët e familjes suaj mund të ndajnë shumë probleme me ju. Mund të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshortin/en tuaj.

Peshqit: 

Do të jetë një ditë stresuese për ju. Do mbeteni të shqetësuar për disa nga punët tuaja edhe në vendin e punës. Ju duhet të vozitni me shumë kujdes ndërsa shkoni në një udhëtim, përndryshe mund të ketë një problem. Mund të ketë humbje ose vjedhje të ndonjë prej gjërave tuaja të dashura. Nëse i kishit dhënë para hua dikujt, do t’ju kthehen së shpejti.

Shëndeti juaj do të ketë nevojë për vëmendje të pandarë. Neglizhenca në vendin e punës mund të çojë në humbje financiare. Njerëzit përreth jush do të mahniten me njohuritë dhe humorin tuaj të mirë. Duhet të jeni të kujdesshëm për jetën tuaj të dashurisë. Mund të kaloni pak kohë vetëm. Mund të ketë një grindje në familje për shkak të ndërhyrjeve të të afërmve. Marrëdhënia juaj me bashkëshortin mund të bëhet më e fortë se kurrë.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF