12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

Madonna akuzohet për trafikim dhe shfrytëzim të fëmijëve afrikanë!

Superylli amerikan Madonna është akuzuar se është përfshirë në trafikimin e qenieve njerëzore dhe shfrytëzimin seksual të fëmijëve afrikanë nga grupi bamirës Federata Botërore Etiopiane (EËF). EËF i bëri peticion Presidentit të Malavisë, Lazarus Chakwera, për të hetuar një organizatë jofitimprurëse të krijuar nga “Mbretëresha e Popit” në 2006 të quajtur “Raising Malwi”, e cila thuhet se kërkon të ndihmojë jetimët në vend. Vetë Madonna ka birësuar katër fëmijë nga Malavia.

Në peticion, EWF i kërkoi presidentit të kufizonte “qasjen e saj dhe të bashkëpunëtorëve të saj në Afrikë dhe fëmijët afrikanë si një masë paraprake derisa të bëhet një hetim i plotë për trafikimin e fëmijëve, shfrytëzimin seksual, skllavërinë seksuale, ndryshimin e birësimit,  mashtrimi dhe shpërdorimi i pushtetit ose cenueshmëria”. Grupi pretendon se Madonna krijoi “Raising Malaëi” për të bërë “eksperimente sociale mbi fëmijët e pambrojtur afrikanë”.

Peticioni gjithashtu pretendon se Madonna përdor një nga fëmijët e Malavisë që ajo adoptoi, David Banda, “për shfrytëzim seksual dhe eksperimente sociale”. Një media lokale ka vënë në dukje se fotografitë e 17-vjeçarit, të veshur me rroba femrash dhe me grim dhe vathë, të cilat janë shpërndarë në mediat sociale.

Sipas raportimeve të mediave, Madonna dhe katër fëmijët e saj të birësuar ishin duke pushuar në Malavi javën e kaluar. Këngëtarja ka kritikuar më parë qeveritë në “botën në zhvillim” për ndërlikimin e procesit të birësimit për të huajt.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit