11.5 C
Tirana
E hënë, 20 Mars, 2023
spot_img

Aktori Arnold Schwarzenegger përplas me makinë një grua me biçikletë!

Arnold Schwarzenegger është një nga aktorët më të njohur në botë. Austriako-amerikani është një njeri i formuar, i cili shkëlqen në çdo gjë që bën, pasi karriera e tij e gjatë ka përfshirë sukses në aktrim, sukses në biznes dhe një fitore politike. Ai shërbeu si guvernatori i 38-të i shtetit të Kalifornisë në dy mandate nga 2003 deri në 2011. Jeta e Schwarzenegger-it duket si një ëndërr, por siç ndodh shpesh, edhe në ëndrra ndodhin situata të pakëndshme dhe të ndërlikuara.

Siç është raportuar nga TMZ të hënën, aktori u përfshi në një aksident me makinë teksa po udhëtonte nëpër rrugët e Los Anxhelosit. Arnold Schwarzenegger me sa duket po udhëtonte me furgonin e tij kur një grua me biçikletë doli papritur nga korsia dhe u përplas me makinën e tij. Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve okularë, incidenti ishte aq i papritur sa që ish-bodybuilderi nuk pati kohë të reagonte në asnjë mënyrë.

Për momentin, policia po heton rastin, duke e shfajësuar aktorin nga çdo faj dhe duke përjashtuar mundësinë e ndonjë vepre penale. Sa i përket gruas, ajo u testua për drogë dhe iu dha një test i nivelit të alkoolit në gjak, ku të dyja rezultuan negative.

Megjithatë, edhe pse kishte lëndime të lehta, ajo duhej të dërgohej në spital për një kontroll mjekësor për të vlerësuar gjendjen e saj. Schwarzenegger, nga ana e tij, është mirë dhe e ka kaluar këtë aksident i padëmtuar.

Së fundmi, mësohet se vetë aktori është siguruar që biçikleta e zonjës të jetë në gjendje perfekte, duke e çuar në një dyqan të specializuar për riparim.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit