KreuFashion

Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis kanë  Pashkë të koordinuar me ngjyra

Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis

Këtë Pashkë, fëmijët e Uellsit në të dielën e tyre më të mirë. Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis morën pjesë në një shërbim në kapelën e Shën Gjergjit në Windsor, së bashku me prindërit e tyre, Princin dhe Princeshën e Uellsit, si dhe me pjesën tjetër të familjes mbretërore.

Uellezët kishin veshur veshje në nuancat e bluzës së gëzuar për këtë rast. Princesha Kate zgjodhi një fustan të guximshëm nga Catherine Walker, ndërsa William dhe djali i madh George zgjodhën kostume tradicionale.

Ndërkohë Charlotte kishte veshur një palë çorape bojë qielli dhe një fjongo në flokë, të cilat përputheshin në mënyrë të përkryer me pantallonat e shkurtra të Princit Louis. (Është e zakonshme në Angli që djemtë e vegjël të veshin vetëm pantallona të shkurtra derisa të arrijnë një moshë më të madhe pjekurie – edhe kur moti është paksa i ftohtë.) Thuajse pesëvjeçari ka mbajtur dorën e nënës së tij gjatë gjithë kohës.

Ishte hera e parë që të tre fëmijët shfaqen në publik për festën. (Në vitet e mëparshme, Princi Louis shihej si shumë i ri për t’u bashkuar.) Vëzhguesit mbretërorë dhe fotografët u mblodhën për të parë procesionin e familjes nga Kështjella Windsor në St. Pavarësisht shpërqendrimit të turmës, fëmijët e Uellsit ecnin me mirësjellje përkrah prindërve të tyre . 

Publiku do të shohë shumë më tepër nga e gjithë familja Uells këtë pranverë. Thuhet se të tre fëmijët do të jenë kurorëzimi i Princit Charles më 6 maj, me Princin George tashmë të konfirmuar nga Buckingham Palace si një nga faqet e nderit të Princit Charles.“Ne të gjithë jemi shumë të emocionuar për rolin e Princit George në Kurorëzim”, tha një zëdhënës i Pallatit Kensington në një deklaratë për ABC News. “Do të jetë një moment tepër i veçantë.” Ndërsa rolet për Charlotte dhe Louis janë të paqarta, duket se ata me shumë mundësi do të jenë të pranishëm. Ndërsa William dhe Kate marrin më shumë përgjegjësi si Princi dhe Princesha e Uellsit, fëmijët e tyre gjithashtu kanë role më të mëdha për të luajtur.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF