KreuFashion

5 kombinime klasike për t’u veshur tani dhe gjithmonë!

5 kombinime klasike për t’u veshur tani dhe gjithmonë!

Ka disa veshje klasike që na bëjnë të ndihemi mirë dhe zgjidhin menjëherë dilemën e frikshme dhe të shpeshtë “çfarë duhet të veshim”. Nëse do të na duhej të imagjinonim gardërobën perfekte, do të mendonim pikërisht kështu: disa veshje klasike dhe të ‘përjetshme’ që përbëjnë bazën për të ndërtuar një pamje të gjithanshme dhe elegante për t’u veshur praktikisht gjatë gjithë ditës.

Por cilat janë këto kombinime që duhen mbajtur gjithmonë parasysh? Ne kemi identifikuar 5 prej të cilave nuk duhet të mungojnë në gardërobën tuaj. Mund ti vishni edhe në ato mëngjese që jeni në formë, edhe kur jeni me nxitim, apo edhe kur nuk keni as dëshirën më të vogël të mendoni për pamjen.

Një xhaketë sportive e bukur e zezë, xhinse të rregullta, një këmishë me një pallto preppy, një pallto ngjyrë bezhë, një fund midi me palosje, një fustan saten dhe disa aksesorë të këndshëm si baletat, çizme deri te gjuri dhe një çantë bon ton, janë gjithçka ju duhet..

Epo, rezultati përfundimtar duke i përzier këta përbërës të çmuar së bashku është fantastik. Me pak fjalë, një arsye e shkëlqyer për t’i shkruar dhe për t’i bërë tuajat, apo jo?

Blazer + këmishë + xhinse + të sheshta

Pallto llogore + pulovër + fund me plisa + çizme deri te gjuri

Këmishë xhins + xhinse + çizme deri në kyçin e këmbës + çantë shumëngjyrëshe

Këmishë e bardhë + pantallona me plisa + xhama të errët

Blazer + fustan midi + sandale minimale + çante me diamant të rremë

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF