KreuFashion

12 herët kur Priyankra Chopra ka gërshetuar kulturën me ‘couture’!

12 herët kur Priyankra Chopra ka gërshetuar kulturën me

Deri më tani, Priyanka Chopra ka pushtuar Hollywood-in, Bollyëood-in, skenën globale të konkursit të bukurisë dhe sigurisht modën.

Kur bëhet fjalë për stilin, Chopra gjithashtu na siguron ekuilibrin perfekt të kulturës dhe modës. Pavarësisht nëse ka veshur një sari 65-vjeçare të kulturës së saj indiane, siç bëri së fundmi në inaugurimin e Qendrës Kulturore Nita Mukesh Ambani në Mumbai, ose një kostum me ngjyrë të kuqe të thellë në qytetin e Nju Jorkut, Chopra nuk gabon kurrë.

Me këtë në mendje, menduam se ishte koha për t’i hedhur një sy pamjeve më ikonike të aktores ku diva e Hollywood dhe Bollywood mjeshtërisht ka gërshetuar në veshje elementë të kulturës së saj indiane me prodhimet më të fundit të modës couture.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF