KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e martë 11 korrik 2023

Horoskopi ditor, e martë 11 korrik 2023

Dashi 

Ditë e mbushur me momente të lumtura kjo e sotmja për të dashuruarit. Do filloni të bëni edhe plane për të ardhmen në çift dhe do qëndroni më afër atij që dashuroni. Beqarët do jenë më të qartë për atë që duan. Financat nuk do jenë të këqija, megjithatë duhen shmangur shpenzimet e ekzagjeruara.

Demi 

Nëse jeni në një lidhje duhet të tregoheni më të moderuar gjatë kësaj dite. Nëse doni të jeni paksa më të pavarur nga ai që keni në krah flisni me të para se të merrni vendime. Beqarët do jenë gati të bëjnë edhe sakrifica vetëm e vetëm për të gjetur princin e tyre. Financat do jenë të paqëndrueshme.

Binjakët

Do e vuani mjaft lënien pas dore nga partneri/ja juaj sot dhe në një moment mund të mendoni të shihni dikë tjetër. Kujdes, mos u nxitoni sepse gjërat mund të ndryshojnë. Beqarët nuk do jenë shumë me fat as sot dhe do mbeten sërish me të njëjtin status. Financat duhen pasur më tepër në vëmendje dhe duhen menaxhuar me maturi.

Gaforrja

Rutina do e pushtojë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift sot dhe nuk pritet asgjë interesante. Edhe humori do iu ndryshojë shpesh çka do bëjë që të acaroheni me gjënë më të vogël. Beqarët nuk duhet t’iu besojnë aspak personave që do i joshin sot sepse do përballen me zhgënjime. Financat fatmirësisht do jenë të mbrojtura.

Luani

Klima në jetën tuaj në çift do jetë shumë e ngrohtë gjatë kësaj dite. Partneri/ja do iu surprizojë në çdo moment dhe do iu bëjë të ndiheni më së miri. Shfrytëzojeni çdo sekondë pranë tij. Beqarët do fillojnë aventura të reja, por afatshkurtra. Në planin financiar mos u tregoni aspak impulsivë nëse nuk doni të keni probleme.

Virgjëresha

Do jeni shumë të qartë për atë që doni sot dhe do flisni pa druajte me partnerin/en. Në këtë mënyrë do arrini t’iu jepni zgjidhje edhe disa pengjeve të së shkuarës. Beqarët do kenë disa takime, por vetëm njeri do i emocionojë së tepërmi. Njihuni mirë para se të hidhni hapa. Buxhetin do e menaxhoni më së miri.

Peshorja

Falë mbështetjes së Venusit jeta juaj në çift do kalojë një fazë mjaft euforike sot. Do flisni hapur me partnerin/en tuaj dhe do bashkëpunoni për gjithçka me të. Beqarët do ndihen mirë edhe me statusin që kanë. Financat do jenë goxha problematike dhe kjo do iu shqetësojë pa masë. Bëni kujdes.

Akrepi

Partneri/ja juaj do ridashurohet me ju sot duke parë sjelljen, por edhe sharmin e finesën që do keni. Mbrëmja do jetë e nxehtë dhe mjaft emocionuese. Beqarët do kenë takime impresionuese nga të cilat mund të fillojnë histori dashurie afatgjata. Shfrytëzojeni çdo mundësi! Financat nuk do jenë aq të mbrojtura, shpenzoni me maturi.

Shigjetari

Jeta në çift do jetë shumë e thjeshtë dhe aspak problematike gjatë kësaj dite. Merrini gjërat si t’iu vijnë dhe dashurohuni ashtu si ta ndjeni. Takimet do jenë të shumta për beqarët, por asnjeri prej tyre nuk do jetë në lartësinë e duhur sa për të filluar një lidhje të qëndrueshme. Financat do jenë shumë delikate. Kujdes me shpenzimet marramendëse.

Bricjapi

Jeta juaj në çift do jetë mjaft e animuar gjatë kësaj dite dhe do ndiheni për mrekulli në krahët e atij që dashuroni. Gjithçka do e bëni në bashkëpunim me njeri-tjetrin. Për beqarët do ketë surpriza pa fund. Situata financiare do ndërlikohet së tepërmi nëse ju shpenzoni kuturu.

Ujori

Kujdesuni më tepër sot për atë që keni në krah sepse po e latë pas dore marrëdhënia në çift do jetë problematike. Shprehini edhe më tepër ato që ndjeni. Për beqarët jo çdo gjë do shkojë mirë, por nuk do mërziten edhe ashtu si janë. Miqtë do i ftojnë të dalin e të argëtohen. Në planin financiar duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm.

Peshqit

Do i kaloni të gjitha vështirësitë që keni pasur në çift dhe do e mendoni me më tepër optimizëm të ardhmen. Do jeni gjatë gjithë kohës të buzëqeshur sot. Beqarët do arrijnë të bëjnë për vete cilindo person që do pëlqejnë dhe kjo do i lumturojë pa masë. Mos merrni asnjë hua për te stabilizuar buxhetin sepse kjo do iu krijonte më tepër probleme.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF