KreuCelebrity

“Dhimbja që solli ikja jote..”, Inis Gjoni rrëqeth me fjalët për ndarjen nga jeta të motrës në moshë të re!

“Dhimbja që solli ikja jote..”, Inis Gjoni rrëqeth me

Pas humbjes së motrës në moshë të re, Inis Gjoni ka bërë një postim në rrjetin e saj social Instagram, ku ka ndarë me ndjekësit dhimbjen e madhe për ikjen e parakoheshme të motrës së saj.

Ajo ka ndarë një video me disa nga momentet e bukura që Ilda ka kalaur në jetën e saj, përkrah njerëzve të zemrës, dhe krah saj i ka dedikuar disa rreshta tejet prekës.

“Dhimbja që solli ikja jote..”, Inis Gjoni rrëqeth me

 “Ildës????mendimi që do më zgjojë çdo ditë dhe do ngrysë çdo natë të jetës sime! Sot e shtrenjta motra jonë, Ilda bëri kthimin e fundit për në atdhe, për në familje, për në shtëpi, për te nëna, për te fëmijët, pa frymë por me atë buzëqeshjen dhe sharmin e fytyrës dhe shpirtit më të bukur në botë. Je nisur drejt Zotit, që me shumë besim dhe përulësi i lutemi të të strehojë te kopshtet e Parajsës.


Njeriu përballet dhe tejkalon shumë sprova në jetë, por dhimbja që solli ikja jote kaq e hershme, na ka dërmuar zemrat dhe trishtuar pa fund, ndjesitë dhe mendimet tona. Çdo orë e këtyre ditëve peshon si gurët e rënda të malit, që hesht dhe dëgjon vetëm vajtimin e një ikje pa kthim. Por na ngroh dielli që ti le pas, fëmijët, punët e mira vlerësimet aq të vyera të miqve, të afërmve, kolegëve dhe kushdo që të ka njohur dhe ka dëgjuar për ty.
Jeta që ti jetove na frymëzon, dashuria energjia dhe mirësia jote na bënë të ndjehemi kaq shumë krenare që ishim pjesë e çdo dite dhe misioni tënd.Fëmijët e tu të bukur dhe të mbarë do jenë amaneti yt i gjallë që neve së bashku të qëndrojmë gjithmonë një familje e fortë, me vlera dhe me qëllime të forta.
Sot do mbesin dhe shumë, shumë radhë të tjera pa shkruar, por që çdo natë do ti them kur të takoj në ëndrra, ti engjëll në qiell dhe unë duke lotuar në shtrat nga malli për ty.
Zoti u kujdestë për ty dhe për çdo nënë që largohet nga kjo jetë që mbetet një udhëtim i ashpër dhe me fund të sigurt. Amiin????????”, ka shkuar ajo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by inisgjoni (@inisgjoni)

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF