KreuCelebrity

Jurgen Uldedaj shpallet kampion i Europës në “WBA Continental”!

Jurgen Uldedaj shpallet kampion i Europës në “WBA

Boksieri i njohur shqiptar, Jurgen Uldedaj, është shpallur kampion i Europës në “WBA Continental”. Lajmi është ndarë në rrjetet sociale nga kryeministri Edi Rama.

Jurgen Uldedaj shpallet kampion i Europës në “WBA

“Bravo, kampion. Jurgen Uldedaj shpallet kampion i Europës në “WBA Continental”, ka shkruar Rama në rrjetet sociale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Jurgen Uldedaj ka qenë në kopertinën e "Bordo Men" në numrin e muajt mars, ku dha edhe një intervistë ekskluzive. I pyetur gjatë intervistës se cila do të ishte arritja që do ta plotësonte në këtë sport, ai u shpreh, “Synimi im në të ardhmen, është të bëhem një nga boksierët më të mirë në nivel botëror dhe të mbroj titullin tim. Sigurisht dhe ca miliona në bankë, nuk bëjnë keq (qesh)".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by REVISTA BORDO (@bordomagazine)

E mesa duket, Jurgen Uldedaj me këtë fitore është në rrugën e duhur, për t'u bërë një nga boksierët më të mirë në nivel botëror..

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF