KreuHoroskop

Pak ditë na ndajnë nga nëntori; çfarë duhet të ketë kujdes secila shenjë e horoskopit!

Sipas horoskopit për muajin nëntor 2023, për disa shenja të horoskopit duket se ky muaj është paksa më i mirë, ndërsa për disa të tjerë më pak i mirë në disa aspekte. Për të zbuluar gjithçka që do të ndodhë muajin e ardhshëm, gjithçka që duhet të bëni është të lexoni këtë artikull tonën sot.

Pak ditë na ndajnë nga nëntori; çfarë duhet të

Le të fillojmë me shenjën e Dashit e cila do të fokusohet më shumë te puna dhe paratë ndërsa në dashuri gjithçka do të mbetet e njëjtë dhe beqarët do të tërhiqen më shumë nga miqtë.

Nga ana tjetër, Demi do të jetë shumë i lumtur në dashuri: ata që janë të martuar do të kalojnë mrekullisht me partnerin dhe ata që janë beqarë do të kenë mundësi të njohin njerëz të rinj. Puna do të jetë mirë duke qenë se profesioni mund të kthehet në një projekt familjar dhe pasoja e gjithë kësaj është që ai të jetë mirë financiarisht.

Për shenjën e Binjakëve këtë muaj dashuria nuk do të jetë ende shumë e rëndësishme pasi do të jenë më të fokusuar te puna; ai gjithashtu mund të merrte para të papritura dhe kjo do ta shqetësonte mënyrën se si ai mendon dhe vepron.

Ata të shenjës së Gaforres që tashmë kanë një lidhje dashurie do të përkëdhelen jo vetëm nga partneri, por edhe nga miqtë që do t’i rrethojnë. Në punë ata do të marrin njohje të rëndësishme nga shefi edhe nëse jeta e tyre ekonomike, do të jetë mjaft e dobët dhe do të duhet të punojnë shumë për të lënë mënjanë paratë. Lajm i mirë në punë për Luanin pasi do të ndihet me fat në një situatë të mirë ekonomike.

Në dashuri gjërat do shkojnë shumë mirë për Virgjëreshën e cila do të shfaqet shumë tërheqëse, edhe nëse do të interesohet vetëm për personat me para. Shëndeti do të jetë i shkëlqyer dhe do të ketë mundësi për të marrë pjesë në grupe meditimi apo joga.

Peshorja këtë muaj do të jetë shumë më e përqendruar te familja se sa te puna pasi do të jetë shumë mirë edhe ekonomikisht dhe për më tepër për ata që kanë fëmijë do ta gjejë veten duke kaluar shumë kohë me ta.

Për shenjën e Akrepit, për fat të keq, dashuria nuk do të jetë aspekti më i mirë i muajit pasi do të jetë një muaj pa romancë. Në punë do të ketë ndryshime të ndryshme por gjithsesi do të përjetoni disa momente të rëndësishme drejt mesit të muajit. Në shtëpi do të ketë një ajër lumturie dhe do të jetë mirë që ai të merret me ngjarjet.

E fokusuar te familja është shenja e Shigjetarit i cili megjithatë do ia dalë mirë edhe në punë sepse gjithçka do të jetë e favorshme. Këtë muaj ai mund të fitojë disa para në lotari dhe kjo mund t'i shtyjë ata të shpenzojnë shumë para për të kënaqur veten. Bricjapi do të fillojë një fazë romantike në të cilën ata mund të vendosin edhe të martohen dhe se të gjithë do të duan të ndajnë diçka me të.

Ujorët do të jenë të vetëdijshëm për shpenzimet e tyre dhe do të përpiqen të kursejnë dhe reduktojnë të gjitha shpenzimet. Shëndeti i tij do të jetë i mirë edhe nëse energjia e tij, mund të jetë e ulët dhe mund të vuajë nga probleme me zorrët ose pagjumësia.

Operacion pastrimi për shenjën e Peshqve që do të eliminojë gjithçka që nuk është më e nevojshme. Dashuria do të shkojë shumë mirë dhe ai do ndihen të lumtur edhe nëse gjithçka mbetet e mirë dhe e qëndrueshme, pa ndryshime. Në punë do të vlerësohet dhe do të ketë aftësi të shkëlqyera për të analizuar dhe marrë vendimet e duhura. Ai gjithashtu do të ketë vetëbesim veçanërisht të lartë dhe do të ndihet i sigurt në vetvete.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF