KreuStil Jetese

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i provuar!

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i

Me ushqim të shëndetshëm nënkuptojmë ato produkte që kanë: një përmbajtje e lartë e vitaminave dhe fibrave; pa sheqer të shtuar; përmbajtje të ulët glicemie.

Ndërsa jeta jonë është në nxitim, ne mund të ushqehemi në mënyrën më të mirë duke ndjekur një dietë të ekuilibruar dhe duke zgjedhur ushqime të shëndetshme. Por mbi të gjitha, është e mundur të përgatisni receta të shpejta dhe të shëndetshme për mëngjes pa sakrifikuar shijen.

Shpesh bëjmë gabim dhe lëmë mënjanë mëngjesin dhe thjesht zgjedhim të pimë një kafe. Kjo është e gabuar, sepse duke vepruar kështu ne nuk kemi energjinë e nevojshme për të përfunduar aktivitetet e shumta të përditshme.

Më poshtë do të keni 3 ide për mëngjese të shëndetshëm Një mëngjes i shijshëm dhe në të njëjtën kohë i shëndetshëm është: një gotë qumësht; 3 biskota integrale; reçel pa sheqer të shtuar.

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i

Nuk ju bindi kjo ide? Epo kush nuk do ta donte një smoothie që mund ta bëni lehtësisht në shtëpi; me kos me pak yndyrë ose grek dhe fruta të freskëta ose të thata;

Një tjetër ide mëngjesi i shëndetshëm dhe i shijshëm është buka thekre me rikota, kanellë dhe arra.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF