KreuInterior

Shtëpitë më të bukura e luksoze të vipave që keni parë ndonjëherë!

Kur je një person vip asnjë gjë nuk ka limit kur bëhet fjalë për shtëpinë tënde. Nga një tapet me bar jeshil në shtëpinë  e Jennifer Lopez e deri te qilari I verës shumë i kontrolluar i Taylor Sëift këto shtëpi janë një luks i vërtetë.

Dhoma e miqve të Kourtney Kardashian

Nëse jeni një I ftuar në shtëpinë e Kourney Kardashian është e sigurt që do t’ja kaloni mjaft mirë. Ylli I reality e cila e ka pasion dekorin, në bashkëpunim me Martyn Lawrence-Bullard dekoroi një dhomë mjaft të këndshme për mysafirët e duket si një suitë e një hoteli luksoz.

Shtëpia e Taylor Swift

Taylor Swift njihet për shtëpitë e shumta që disponon. Një nga shtëpitë e saj më impressive është një fermë në Beverly Hills model I viteve 1950-të. Kjo shtëpi ka 4 dhoma gjumi dhe katër banja, por kjo nuk është e gjitha. Ajo ka një qilar luksoz me klimë të kontrolluar me mbi 1000 shishe pije. Swift e bleu këtë shtëpi në Maj të 2018-ës për 2.65 milion dollar.

Shtëpia e Kim Kardashian dhe bashkëshortit të saj Kanye West

Kim dhe bashkëshorti I saj Kanye e blenë këtë shtëpi në Hidden Hills për 20 milion dollar në 2014-ën. Kjo vilë përfshin, 2 pishina, 2 SPA dhe një kantinë vere.

Shtëpia e Jennifer Lopez

Pse të shkosh në një klub golfi kur mund ta sjellësh në shtëpinë tënde? Kjo është ajo çka Jennifer Lopez bëri pasi bleu shtëpinë e saj kun ë tarracë I vendosi 3000 metra katror bar jeshil.

Shtëpia e Beyonce dhe Jay Z në Beverly Hills

Është raportuar se Beyonce dhe Jay Z I vunë syrin vilës 85 milion dollarëshe e cila ka një dhomë ëmbëlsirash.

Shtëpia e Kendall Jenner

Kur je një Kardashian pronat private janë një biznes serioz. Vila luksoze e Kendall Jenner në Beverly Hills të cilën e bleu pëe 8.55 milion dollar në 2017-ën përmban 5 dhoma gjumi, 6 banja,një SPA, një pishinë, një kënd lojrash, një kinema dhe një fushë tenisi.

Lady gaga dhe dhoma e bouling

Kur Lady Gaga do të luajë bouling me patjetër ajo nuk ka nevojë të largohet nga shtëpia. Ajo ka ndërtuar një dhomë boulingu në shtëpinë e saj në Malibu, Kaliforni e cila përveç kësaj përmban edhe edhe 5 dhoma gjumi, 7 banja, një qilar vere, stalla kuajsh dhe një pishinë.

Dollapi I Kylie Jenner

Kylie Jenner nuk është një e panjohur në botën e pronave të patundshme. Shtëpia e saj e tretë e cila gjendet në Hidden Hills ka 8 dhoma gjumi, 11 banja, dhe një dhomë SPA. Një nga tiparet më të veçanta të kësaj shtëpie është dollapi I saj gjigand I krijuar posaçërisht për koleksionin e saj të çantave.

Shtëpia e Bruce Willis në Bedford Hills, New York

Aktori Bruce Willis dhe familja e tij banojnë në një shtëpi gjigante në Bedford Hills në New York. Kjo pronë është e kompletuar me një shtëpi në pemë për fëmijët e Ëillis, një qilar vere, një kopësht ku ka mbjellë perime dhe erëza dhe një pishinë të mrekullueshme.

Khloe Kardashian dhe shtëpia e saj në Los Angeles

Në 2014-ën Khloe Kardashian bleu një shtëpi 9214 metra katrorë në Los Angeles e cila më parë I përkiste Justin Bieber. Prona gjigante përmban një qilar vere, 6 oxhaqe, një pishinë, një shtëpi për mysafirët dhe dy garazhe.

Shtëpia e Celine Dion

Jeni kuriozë për kopshtin e prapmë të vipave? Mos shkoni më tutje sesa kopshti i Celine Dion në shtëpinë e saj në Florida e cila përmban tre pishina dhe një park ujor.

Shtëpia e Yves Saint Laurent në Marrakesh

Vila Oasis e Yves Saint Laurent është gjithçka që keni imagjinuar ndonjëherë. Kjo vilë në Marrakesh ka disa kopshte të mrekullueshëm dhe mure të dekoruar me dorë.

Fusha e basketbollit të Michael Jordan

Shtëpia e Michael Jordan në Illinois njohet si një nga shtëpitë më të shtrenjta dhe nuk është habi pasi përfshin në brendësi një fushë basketbolli që nuk zhgënjen.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF