27.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Publikohen këngët e Festivalit të 57-të në Rtsh!

Janë prezantuar sot në faqen zyrtare të Festivalit të 57-të në RTSH, këngët e 22 konkurrentëve të këtij edicioni. Formula e prezantimit të këtij edicioni ka si qëllim njohjen me një pjesë të këngës gërshetuar me një intervistë të artistit pjesëmarrës në garë, autorëve të këngës, apo edhe momente nga rutina e pwrdisthmwrisw sw vetë protagonistëve. Secili artist ka zgjedhur vetë fabulën me të cilën shfaqet në këto klipe promovuese dhe njohëse njëherësh me materialet muzikore me të cilët do të garojnë në Festivalin e madh të muzikës, fituesi i të cilit i jep mundësinë e përfaqësimit në Festivalin Eurosong, qw këtë edicion do të mbahet në Izrael. Vetë konkurrentët nuk e kanë fshehur ambicjen për kompeticionin europian, ashtu sikundër të tjerë vlerësojnë pjesëmarrjen në këtë Festival si më të rëndësishmin  në vend, ku interpretojnë dhe performojnë me Orkestrën e madhe të Radio Televizionit Shqiptar.

Edicioni i 57-të i Festivalit të Këngës do të mbahet më 20, 21, 22 dhjetor 2018 në Pallatin e Kongreseve.

 

View this post on Instagram

 

Insta Fest – Jonida Maliqi #fest57 #instafest #jonidamaliqi

A post shared by Festivali i Këngës në RTSH (@festivali57) on

 

View this post on Instagram

 

Insta Fest – Eranda Libohova #fest57 #instafest #erandalibohova

A post shared by Festivali i Këngës në RTSH (@festivali57) on

 

View this post on Instagram

 

Insta Fest – Bojken Lako #fest57 #instafest #bojkenlako

A post shared by Festivali i Këngës në RTSH (@festivali57) on

 

View this post on Instagram

 

Insta Fest – Elton Deda #fest57 #instafest #eltondeda

A post shared by Festivali i Këngës në RTSH (@festivali57) on

 

View this post on Instagram

 

Insta Fest – Dilan Reka #fest57 #instafest #dilanreka

A post shared by Festivali i Këngës në RTSH (@festivali57) on

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit