10.5 C
Tirana
E hënë, 27 Mars, 2023
spot_img

Zhdukni dhjamin e barkut me këto 3 hapa!

Dhjami i krijuar në zonën e barkut, konsiderohet si një zonë shumë e vështirë e trupit.

Por ndonëse ndonjëherë edhe ushtrimet duket se nuk japin rezultat, ajo çfarë keni në dorë të bëni janë 3 hapat e mëposhtme që do t’ju ndihmojnë të reduktoni dhjamin në pjesën e barkut.

1- Çaji jeshil: rekomandohet të konsumoni 3 filxhan të çajit jeshil përgjtë ditës dhe shumë shpejt do të mund të shihni ndryshimin.

2- Kujdes me dietën ushqimore! Konsumoni ushqiimet e pasura me fibra dhe ulni sasinë e kalorive që konsumoni në dietën tuaj ushqimore. Shmangni alkolin sepse ndikimi i kalorive që përmban ai çojnë në shtimin e dhjamit në këtë zonë të trupit

3- Mënyra e jetësës: Sigurohuni që të shmangni stresin dhe të bëni një gjumë të relaksuar përgjatë natës.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit