10.5 C
Tirana
E hënë, 27 Mars, 2023
spot_img

Përtoni të shkoni në palestër?! Ju tregojmë 10 super aplikacione për të mbajtur trupin në formë!

 

Të gjithë e dimë se aktiviteti i rregullt fizik përkthehet në shëndet të mirë mendor…

Për ata që i pëlqejnë ushtrimet fizike por u duket angari e madhe marja e rrugës nga shtëpia në palestër, fatmirësisht ka mjaft programe online që jua sjellin palestrën në shtëpi. Të njëjtat ushrime, djegia e të njëjtave kalorive, njësoj si në palestër, këto aplikacione kërkojnë vetëm vullnetin dhe dëshirën tuaj; pa patur nevojë të ngrini në krah çantën me veshjet sportive, teksa jashtë mund të jetë shumë vapë, apo edhe shi e ftohtë në dimër.

Nëse e keni një telefon ‘smart’ shkarkoni një prej aplikacioneve më poshtë, që janë vlerësuar si ndër më efikaset për ushtrime në kushte shtëpie.

Ndaj në këtë pikë nëse sigurisht është vullneti i mirë për të mbajtur trupin në formë, ka zgjedhje alternative që do të na vinin shumë në ndihmë.

Përshembull ka plot aplikacione online, që na ‘drejtojnë’ klasa virtuale palestre që shumë mirë mund të bëhen në kushte shtëpie, apo në një ambient të hapur.

Më poshtë ju rendisim 10 aplikacione që ja vlen t’i keni në celularin tuaj; në këtë mënyrë nuk do t’ju duhet të ngarkoni veshjet e palestrës mbi shpinë, pasi palestra është në shtëpinë tuaj.

Aaptiv 

Zombies, Run!

Zeamo

Daily Burn

Ring ft Adventure

Runtastic

Johnson & Johnson 7 minute Workout

CrossFit btwb

Runkeeper

Keelo

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit