Memet më të bukura të finales së madhe “Euro 2020”!

Italia arriti të triumfojë mbrëmjen e së dielës përballë Anglisë, duke rrëmbyer kupën e EURO 2020. Kjo fitore e Italisë vjen për të dytën herë që nga viti 1968.

Ndeshja e mbrëmshme ishte e mbushur plot emocion dhe ankth deri në momentin e fundit, ku Italia arriti nëpërmjet penalltive të rrëmbejë fitoren. Koha normale e ndeshjes mbaroi me rezultatin 1-1, ndërkohë që me penallti Italia mposhti Anglinë me rezultatin 3 me 2.

Kanë qenë të panumërta memet që qarkulluan në rrjetet sociale për këtë finale të madhe, ndaj ne kemi përzgjedhur disa prej tyre, padyshim më të bukurat..

 

Previous ArticleNext Article