KreuArt

Fituesit e People’s Choice Awards 2021: Lista e plotë

Populli ka zgjedhur!
Çmimet People’s Choice Awards 2021 janë më në fund këtu!
Ngjarja më e madhe e kulturës u transmetua drejtpërdrejt nga Barker Hangar në Santa Monica.

Artistët e muzikës, filmave, TV dhe pop kulturës e zbuluan çmimet që u përcaktuan totalisht nga votimi i njerëzve.
Votat e tyre kanë vendosur se kush ishte më i miri nga më të mirët në 2021.

Kaq shumë emra të mëdhenj, super yje të hollywood-it u nominuan, duke përfshirë Justin Bieber, i cili kishte 10 nominime, duke e bërë atë artistin mashkull më të nominuar të natës. Emra të tjerë të njohur që u nominuan këtë vit përfshijnë yjet e muzikës Olivia Rodrigo, Lil Nas X, Doja Cat dhe Kacey Musgraves.

Yjet televizivë si Elizabeth Olsen, Kathryn Hahn, Angela Bassett dhe Tom Hiddleston.
Yjet e filmit si Simu Liu, Awkwafina, Florence Pugh, dhe Daniel Craig.

Pra, kush fitoi?
Lista e plotë të fituesve në të 40 kategoritë në TV, filma, muzikë dhe kulturën pop.

Çmimi i Kampionit të Popullit
FITUES: Dwayne “The Rock” Johnson
Çmimi i ikonës së modës
FITUES: Kim Kardashian
Çmimi i ikonës së Muzikës
FITUES: Christina Aguilera
Ikona e Popullit e 2021
FITUES: Halle Berry
Filmi i vitit 2022
Coming 2 America

F9: The Fast Saga

Black Widow – Fituesi

Dune

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

The Tomorrow War

Filmi më i mirë i zhanrit komedi 

Coming 2 America

Free Guy – Fituesi

He’s All That

Hitman’s Wife’s Bodyguard

Jungle Cruise

Space Jam: A New Legacy

Thunder Force

Vacation Friends

Filmi më i mirë i zhanrit aksion 

Black Widow

F9: The Fast Saga

Godzilla vs. Kong

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Fituesi

The Suicide Squad

The Tomorrow War

Venom: Let There Be Carnage


Filmi më i mirë i zhanrit dramë

A Quiet Place Part II

Dune

Fatherhood


Cruella – Fituesi

Halloween Kills

In the Heights

Old

Respect

Filmi më i mirë familjar 

Cinderella

Raya and the Last Dragon

The Boss Baby: Family Business

The Mitchells vs. the Machines

Luca –Fituesi

Tom and Jerry

Vivo

Yes Day

Filmi më i mirë nga një mashkull

Chris Pratt (The Tomorrow War)

Daniel Craig (No Time to Die)

Dwayne Johnson (Jungle Cruise) – Fituesi

Eddie Murphy (Coming 2 America)

John Cena (F9: The Fast Saga)

Ryan Reynolds (Free Guy)

Simu Liu (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Vin Diesel (F9: The Fast Saga)

Filmi më i mirë nga një femër

Awkwafina (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Charlize Theron (F9: The Fast Saga)

Florence Pugh (Black Widow)

Jennifer Hudson (Respect)

Scarlett Johansson (Black Widow) – Fituesja

Leslie Jones (Coming 2 America)

Margot Robbie (The Suicide Squad)

Salma Hayek (Hitman’s Wife’s Bodyguard)

 Kompeticioni muzikor më i mirë

America’s Got Talent

American Idol

Dancing With The Stars

RuPaul’s Drag Race

The Voice – Fituesi

The Bachelor

The Bachelorette

The Masked Singer

Talk show” më i mirë

Good Morning America

Live With Kelly and Ryan

Red Table Talk

The Ellen DeGeneres Show – Fituesi

The Kelly Clarkson Show

The View

The Wendy Williams Show

Today

Kënga më e mirë 

“Bad Habits” (Ed Sheeran)

“Easy on Me” (Adele)

“Good 4 U” (Olivia Rodrigo)

“Butter” (BTS) – Fituesi

“Montero (Call Me By Your Name)” (Lil Nas X)

“Peaches” (Justin Bieber feat. Daniel Caesar & Giveon)

“Stay” (The Kid Laroi & Justin Bieber)

“Up” (Cardi B)

Albumi më i mirë

Certified Lover Boy (Drake)

Culture III (Migos)

Happier Than Ever (Billie Eilish)

Justice (Justine Bieber)

Montero (Lil Nas X)

Planet Her (Doja Cat)
Sour (Olivia Rodrigo) – Fituesi

Tags:

Home Art

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF