20.5 C
Tirana
E enjte, 8 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Horoskopi ditor, e diel 8 maj 2022

Dashi
Do ëndërroni gjate gjithë kohës ju te dashuruarit dhe realiteti do ju duket i mërzitshëm dhe zhgënjyes. Ne disa momente nuk do ndiheni aspak te qete. Beqaret duhet te presin ditët e tjera për ta ndryshuar statusin pasi sot nuk do jene me fat. Gjendja e financave do mbetet goxha e mire pasi do dini si t’i kryeni me kujdes te gjitha shpenzimet. Vazhdoni ne këtë rruge.

Demi
Dite e përkryer do jete kjo e sotmja për te marre vendime te rëndësishme ne çift. Do bini dakord për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Beqaret do mundohen shume, por nuk do e gjejnë dot personin për te cilin kane ëndërruar aq shume. Ne planin FInanciar do vazhdoje te mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Nuk do qaheni për asnjë gjë, përkundrazi do keni para edhe për te bere ndonjë investim me tepër.

Binjaket
Lidhja juaj do konsolidohet edhe me tepër gjate kësaj dite dhe do ndiheni me fat qe jeni bashke. Nuk do mungojnë as surprizat për njeri-tjetrin. Beqaret do mundohen gjate gjithë kohës qe ta gjejnë personin e tyre te ëndrrave, por nuk do arrijnë dot ta gjejnë atë. Financat do mbeten ende te mira dhe nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni. PërFItoni për te hequr edhe disa para mënjanë.

Gaforrja
Jeta juaj ne çift do konsolidohet akoma me shume gjate kësaj dite. Te gjithë do ju kenë zili, por askush nuk do mundet dot t’ua prishe planet. Beqaret do jene shume te rezervuar dhe nuk do joshin cilindo qe do ju dale para. Për financat duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat qe do iu japin te tjerët sepse ne te kundërt mund te bëni gabime me pasoja te renda për te ardhmen.

Luani
Dite e mbushur me vështirësi ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Shpeshherë do ndiheni keq me atë qe keni ne krah dhe do i thoni fjale te pamenduara mire. Beqaret do kenë një dite fantastike dhe te mbushur me emocione. Ne planin financiar do ju duhen edhe disa dite për te rregulluar problemet qe ju kishin dale. Sot shpenzoni me maturi.
Jupiteri do sjelle fat dhe Venusi plot dashuri ne jetën tuaj ne çift. Dita e sotme do jete e përkryer dhe mjaft emocionuese. Shfrytëzojeni sa te mundni. Beqaret do i marrin gjerat me qetësi dhe kjo do jete gjeja me e mire qe mund te bëjnë. Ne planin FInanciar duhet te bëni pak me shume ekonomi ne mënyrë qe situata te mbetet e mire dhe te mos keni probleme.

Peshorja
Dite pasionante do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni sepse partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Beqaret nuk duhet te abuzojnë me joshjen sepse do FIllojnë t’i tallin dhe do i shfrytëzojnë. Me shpenzimet mundohuni te mos tregoheni impulsive sepse situata mund te ketë tronditje te njëpasnjëshme.

Akrepi
Sot do i sqaroni një e nga një te gjitha problemet qe ju kishin dale ne jetën tuaj ne çift dhe ne mbrëmje keni për t’u ndier shume me te qete. Beqaret do iu japin me tepër prioritet miqve dhe do refuzojnë disa ftesa te jashtëzakonshme. Me FInancat do jeni te logjikshëm dhe te matur kështu qe gjithçka do ju ece për mrekulli. Mos u mërzitni për asgjë.

Shigjetari
Marrëdhënia juaj me partnerin do ketë luhatje sot. Do ju ndryshoje here pas here humori dhe here do debatoni e here do dashuroheni me njeri-tjetrin. Beqaret do jene me fat dhe do e gjejnë sot princin e kaltër qe do ua beje jetën me te bukur. Ne planin FInanciar do jeni shume te organizuar dhe do dini si t’i menaxhoni ato para qe do keni neper duar.

Bricjapi
Do i shihni gjerat me më shume qartësi sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do ece ne rrugën e duhur. Do i lini pas paragjykimet dhe do dëgjoni vetëm zemrën. Beqaret nuk do jene gati për te ndryshuar statusin dhe do preferojnë te qëndrojnë ashtu si janë. Buxheti do konsolidohet tej mase pas disa parave qe do merrni nga një pune e kryer.

Ujori
Nuk do jeni gjithë kohës ne humor sot ju te dashuruarit dhe here ne disa momente nuk do bëni asnjë lëshim ndaj partnerit. Kjo mund te sjelle edhe mosmarrëveshje. Beqaret do FIllojnë një lidhje te qëndrueshme dhe do ndihen me mire se asnjëherë me pare. Merkuri do ju beje me te kthjellet me FInancat dhe gjerat do FIllojnë te përmirësohen. Mund te bëni edhe disa investime.

Peshqit
Do jeni shume sensuale sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Do ndiheni aq mire saqë nuk do doni te shkëputeni për asnjë çast prej partnerit. Beqaret do jene pa fat ne dashuri, por miqtë nuk do i lënë te mërziten. Gjendja e financave do vije dalëngadalë duke u përmirësuar, kështu qe nuk keni pse te shqetësoheni.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit