Befason sërish Balenciaga, qesja e mbeturinave shitet për 1790 dollarë!

Balenciaga është rikthyer me një artikull tjetër qesharak të mbiçmuar. Këtë herë është një aksesor që duket njësoj si një qese plehrash. Po, një nga ato thasët e plehrave që e vendosni në një kosh plehrash, nën lavaman dhe më pas i vendosni plehrat.

Nën drejtimin e drejtoreshës kreative Demna, Balenciaga ka qenë vazhdimisht një label që na ka bërë të dyshojmë se çfarë konsiderojmë modë.

Çanta e fundit që Balenciaga nxjerr në treg është si një qese plastike mbeturinash. E bërë nga një lëkurë viçi me një shtresë me shkëlqim dhe markën e etiketës të printuar në mënyrë delikate në anë, qesja e plehrave i qëndron besnike materialit të saj burimor me një dizajn të thjeshtë thes të mbështjellë.

Çanta do të shitet me një çmim prej 1,790 dollarë. I ardhur me ngjyra të shndritshme, të gjitha të zeza, blu, të verdha dhe të kuqe e të bardha, Trash Pouch thuhet se do të shpërndahet nëpër butikët e Balenciaga dhe në internet.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HIGHSNOBIETY (@highsnobiety)

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article