KreuArt

Komediani i njohur nderohet me një yll në ‘Walk of Fame’

Aktori i “Saturday Night Live”, Kenan Thompson u nderua së fundmi me një yll në Hollywood Walk of Fame gjatë një ceremonie të enjten mbrëma në Los Angeles, Calif.

“E dini, kurrë nuk kam menduar se kjo do të ishte e mundur. Unë thjesht doja të aktroja, të argëtoja njerëzit dhe të kaloja një kohë të mirë “tha Thompson gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e zbulimit. “Jam pa fjalë. Është thjesht një nder dhe një privilegj të jem pranë Lorne Michaels.”

Sipas faqes së internetit të Walk of Fame, ylli i Thompson do të vendoset pranë producentit të “Saturday Night Live”, Lorne Michaels. Pllaka e komedianit është ylli i 2728-të i monumentit.

“Kenan Thompson është zëri i një brezi,” tha për rastin Ana Martinez, producentja e Hollywood Walk of Fame. “Nga ‘Kenani dhe Kel’ te ‘Saturday Night Live’, Kenan ka bërë njerëzit të qeshin për gati 30 vjet. Me rastin e 20-vjetorit të tij në “SNL”, menduam se do të ishte e përshtatshme të vendosnim yllin e Kenanit pranë yllit të njeriut që e ndihmoi, Lorne Michael.

 

Tags:

Home Art

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF