KreuCelebrity

Ushqimi i preferuar i Princit Harry kushton 18 dollarë!

Publikimi i kujtimeve të Princit Harry, ‘Spare’, i ka shkaktuar atij dhe gruas së tij Meghan Markle, pasi çifti nuk ishte i ftuar në festën e çajit Bafta pas frikës se do të çonte në një katastrofë PR. Megjithatë, libri i tij i ri ka shërbyer edhe për të zbuluar disa detaje rreth jetës së tij, si ushqimi i preferuar i Harryt, i cili mund të dërgohet në shtëpinë tuaj nga një zinxhir i famshëm restorantesh.

Si Harry ashtu edhe Meghan janë adhurues të mëdhenj të pulës së pjekur. Ata e përdornin në takimet e tyre të para dhe ishte pjata që ai porositi kur gruaja e tij do të lindte fëmijën e tyre të parë në spital.

Vendi në fjalë është i Nandos, i cili fillimisht u themelua nga anëtarë të komunitetit portugez-mozambikan të Afrikës së Jugut. Çmimi i një pule të plotë është 18 dollarë, dhe specialiteti i tyre është një pulë e marinuar me salcë peri-peri, e cila bëhet me spec djegës të vendeve të lartpërmendura.

Këto speca djegës përdoren në ushqimin tipik mozambik dhe kolonizatorët portugez e modifikuan atë duke shtuar një copë limon dhe hudhër për të bërë salcën përfundimtare të përdorur në pulat e pjekura të Nandos.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF