29.5 C
Tirana
E mërkurë, 27 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

“Nuk flasin bashkë”: Reagon me një status (të huazuar) motra e Olta Gixharit!

Disa kohë më parë, u tha se Olta Gixhari dhe motra e saj gazetarja Gerta Gixhari, nuk kanë marrëdhënie të mirë me njëra –tjetrën. “Edhe sot nëse futesh në Instagramin e dy motrave do e shohësh që nuk e bejne follow njëra-tjetrën. Lart e poshtë në Tiranë qarkullon si lajm i pakonfirmuar, se konfirmimi duhet të vijë nga të dyja palët, që nuk kanë komunikim të vazhdueshëm me njëra-tjetrën. Arsyet nuk dihen. Madje, së fundmi janë pare të dyja Zhaklina me Gertën.”- tha gazetari Andi Vrapi. Gerta ka reaguar tani për herë të parë duke ripostuar shkrimin e aktores Niada Saliasi, e cila ka folur rreth mënyrës se si figura e Oltës është parë si një personazh antagonist, por që në fakt nuk është kështu.

Postimi i plotë:

Për Oltën

Do doja të kisha perballë e të të flisja si motra e madhe së vogles. Ndodh shpesh që motra e madhe të jetë protektive ndaj së voglës e ky është rasti që të thoja dy fjalë. Sikur njerëzit të të njihnin siç të njoh unë.. Ke bërë disa gabime, por këto gabime nuk janë të parikuperueshme…do doja shumë të shikoja më shpesh botën tënde të brendshme. Ndjesitë e tua mos ke frikë t’i shfaqesh, je më e bukur dhe me e fortë kur qesh, lodron, qan. Unë e di sa dashuri ke brenda vetes: tregoje, tregoje Oltën e vërtetë, ke akoma kohë. Ke marre rolin e antagonistes, por tani ka ardhur koha kthehesh në protagoniste! “Një mik i vërtetë është ai që ecën me ty kur pjesa tjetër e botës largohet.”

Për miqtë

Ashtu si mua, Olta ka plot miq jashtë. Do të doja që secili prej tyre të tregonte një pjesë të së vërtetës, jashtë asaj shtëpie, si e njohin ata, sa janë kënaqur me të, edhe sa alegri ka sjellë Olta në jetët e tyre. Kjo është koha.

Për publikun

A thua na bën njerëz më të “mirë” se Olta fakti që keni këtë urrejtje brenda vetes? A thua na bën njerëz më të mirë, fakti që shikoni një nënë duke qarë dhe batuta pasardhese është : po aktron? A thua na bën njerëz më të mirë fakti, që pertej çdo padrejtësie që na bëhet ne heshtim e perballë një njeriu jemi të zotët të themi çdo fjalë? Duhet të reflektojmë, kjo na përmirëson.”

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit