11.5 C
Tirana
E martë, 21 Mars, 2023
spot_img
Array

U tha se ka mbetur nën rrënoja; Zbulohet gjendja e aktores turke Cansu Dere!

Tërmeti që tronditi Turqinë dhe Sirinë këtë javë la pas mijëra të vdekur dhe të plagosur. Ndër emrat më të njohur që u aludua se kishte humbur jetën nga tërmeti ishte ai i aktores dhe modeles 42-vjeçare, Cansu Dereis. Aktorja mendohej se kishte mbetur mes rrënojave dhe madje flitej se ajo mund të kishte vdekur. Menjëherë fansat e aktores reaguan në rrjetet sociale për të mësuar gjendjen e saj teksa të shumta ishin edhe mesazhet e dashurisë.

Megjithatë, së fundmi ka dalë në dritë një version tjetër. Sipas gazetares Birsen Altuntas, protagonistja e “Infiel” është pjesë e një fushate për të mbledhur fonde dhe për të ndihmuar viktimat e tërmetit fatal. Version që do të nënkuptonte se Cansu është gjallë dhe i shëndetshëm. “Disney Plus dhe FOX po përgatisin një iniciativë për të ndihmuar zonën e prekur nga tërmeti që nga 7 shkurti. Sipas lajmeve, kompania do të ofrojë një minimum prej 1 milion dollarë mbështetje.

Gjithashtu, Halit Ergenç, Yılmaz Erdoğan, Şahan Gökbakar, Ata Demirer, Can Yaman, Cansu DereDemet Özdemir do të mbështesin gjithashtu këtë nismë në të gjitha kanalet televizive javën e ardhshme”, thuhet në njoftim. Na mbetet të presim pasi asnjë burim zyrtar nuk ka thënë se çfarë ka ndodhur me aktoren dhe deri më tani as Cansu nuk është shfaqur në rrjetet e saj sociale apo me ndonjë mjet tjetër. Sigurisht që aktorja pritet të jetë mirë dhe së shpejti do të dihet më shumë për situatën.

Aktorja e zhdukur shquhet si një nga interpretueset kryesore të televizionit turk. Edhe pse karriera e saj filloi më shumë se 10 vjet më parë, fama dhe popullariteti i saj u rrit kur ajo luajti në telenovelën “Unfaithful”. Kjo dramë turke u bë shpejt një nga produksionet e preferuara në vendin e saj dhe u prit shumë mirë në vende si Spanja, Shtetet e Bashkuara e madje edhe në Amerikën Latine.  “Madre” është një tjetër telenovelë që e çoi Cansu Dere në kulmin e suksesit.

Falë karrierës së saj të suksesshme dhe popullaritetit të madh në vende të ndryshme të botës, aktorja Cansu Dere luajti në prill të vitit të kaluar në kopertinën e revistës Elle në edicionin e Turqisë. Në atë editorial, artistja dhe modelja ka pozuar me pamje të ndryshme që nxirrnin në pah bukurinë dhe stilin e saj minimalist.

Cansu Dere ka pasur gjithashtu privilegjin të punojë me revistën Vogue Turkey. Në shtator 2022, aktorja bëri disa fotografi mbresëlënëse dhe dha një intervistë ekskluzive në të cilën zbuloi kuptimin e vetmisë për të. “Vetmia është një gjë e mrekullueshme kur e zgjedh vetë. Të gjithë duhet të jenë në gjendje të jenë vetëm”.

 

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit