KreuStil Jetese

Jenna Ortega dhe Devin Booker: e vërteta e romancës së tyre!

Jenna Ortega dhe Devin Booker: e vërteta e romancës së tyre!

Falë rolit të saj si Merlina në serialin e Netflix me të njëjtin emër, aktorja amerikane Jenna Ortega është padyshim një nga yjet e rinj më të rëndësishëm të viteve të fundit. 20-vjeçarja nga Kalifornia ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit dhe jo vetëm për shkak të paraqitjeve të saj, por sepse u “kap” në lidhje me një yll të NBA-së.

Jenna Marie me sa duket u pa nga TMZ duke u takuar me lojtarin e Phoenix Suns, Devin Booker, duke shkaktuar të gjitha llojet e spekulimeve në mediat sociale. Fansat e Ortega-s nuk janë shumë të lumtur për këtë, pasi Booker ka qenë i lidhur me disa të famshëm që nga hyrja në NBA në 2015.

Në qershor 2020 u konfirmua se ai ishte në lidhje me Kendall Jenner, një lidhje e cila përfundoi në nëntor 2022 pas një pajtimi të shkurtër në gusht të të njëjtit vit. Fotoja e diskutueshme përfundoi e rreme, ashtu siç e lexuat. Një fanse gjeti kohë për të redaktuar foton që të dukej sikur të dy kishin dalë në një takim romantik së bashku.

Në kohët e lajmeve të rreme, përveç redaktimit të fotove, thashethemet për lidhjen e Ortega-s dhe Booker-it u rritën pasi ylli i Merlina-s zbuloi pak kohë më parë se lojtari i saj i preferuar në NBA është në fakt Devin Booker.

Devin Booker and Jenna Ortega were seen having dinner together last night ? pic.twitter.com/kz6Qc8yTpk

Siç duket gjërat, nuk ka asnjë lidhje mes dy yjeve, ata janë plotësisht të fokusuar në karrierën e tyre përkatëse në aktrim dhe basketboll. Filmi i gjashtë “Scream”, në të cilin Jenna Ortega luajti, u publikua së fundmi dhe kryesoi biletat e SHBA-së, duke fituar 44.2 milionë dollarë në fundjavën e hapjes.

Kjo shifër ishte hapja më e mirë e ekskluzivitetit që nga filmi i saj i parë në vitin 1996, pavarësisht faktit se Neve Campbell, e cila luajti në pesë filmat e parë, nuk mori pjesë në të gjashtin për shkak të një mosmarrëveshjeje për pagat me kompaninë e prodhimit.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF