KreuStil Jetese

Pique kritikon këngën e Shakirës: Askush nuk mendon për pasojat

Pique kritikon këngën e Shakirës: Askush nuk mendon për

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka folur së fundmi për këngën e famshme të ish-partneres së tij Shakira, ‘Bzrp Music Sessions, Vol. 53’ me Bizarrap, e cila përmbante thumba, si ndaj tij ashtu edhe ndaj partneres së tij të re, Clara Chia. Ish-futbollisti ka kundërshtuar qëndrimin e këngëtares kolumbiane dhe ka sugjeruar se ajo duhet të merrte parasysh ndjenjat e të tjerëve, teksa kritikoi edhe fansat e saj.

“Të kesh inat është shumë mirë, është në modë, por ne nuk mendojmë për pasojat që mund të ketë në nivelin mendor për personin që e hedhim”, komentoi ai në një paraqitje në Twitch me gazetarin Gerard Romero.

“Funksionon shumë mirë dhe është e mrekullueshme, por ne nuk mendojmë për personin tjetër më pas. Çfarë do të ndodhë? Ndoshta dikush kryen vetëvrasje dhe ne themi: ‘Oh, ne kemi shkuar shumë larg? Jam shumë i zhgënjyer me atë që është shoqëria”.

Pique me një ton serioz ka treguar se si pasojë e këngës së Shakirës është ndjerë në shënjestër. “Ju nuk e dini se çfarë kam marrë nga njerëzit që janë fansa të saj”, shtoi ai.

Dyshja u ndanë kur Pique u përfol se e kishte tradhtuar Shakirën me Clara Chia-n dhe më pas pati një betejë të gjatë gjyqësore për të vendosur nëse dy fëmijët e tyre do të qëndronin në Barcelonë me të apo do të transferoheshin në Miami me të. Ata do të transferohen në Miami gjatë këtij muaji prill. Pique thuhet se është i pakënaqur për faktin se ata do të transferohen në mes të vitit shkollor.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF