KreuStil Jetese

Pesë sekrete për t’u dobësuar pa dietë (as palestër)

Të dobësohesh pa dietë është e mundur, ja njjë miniguidë me 5 hapa për të humbur peshë pa u bezdisur (me një sforcim të vogël)

Për t’u dobësuar dueht duhet të kani mirë dhe të kryeni aktivitet fizik. E thjeshtë për t’u thënë, më pak për t’u bërë. Sidomos ëpr ata që janë dembelë dhe nuk heqin dorë nga ushqimi i mirë apo zakonet e përditshme.

Jo të gjithë në fakt duan të shkojnë në palestër, apo arrijnë t’u rezistojnë  tundimeve të ushqimit.

Më e lehtë është të bësh disa modifikime në stilin tënd të jetesës, pa revolucione të mëdha. Sidomos nëse dueht të humbësh disa kile.

Ja cilat:

khloe kardashian mangia

Hani çdo gjë (por në sasi më të vogël)

Nuk është e nevojshme të them lamtumirë për të gjitha kategoritë e ushqimeve.

Eleminimi i të gjitha gjërave që ju pëlqejnë do ta bëjë rrugën e dietës gjithnjë e më shumë jopraktike, për shkak të dëshirave të papritura, vështirë se do të jeni në gjendje t’i përballoni.

E vetmja gjë që ju duhet është që të konsumoni më pak kalori se sa të digjni.

Në vend që të hiqni dorë nga ajo që ju pëlqen, zvogëloni pjesën, ulni sasinë e vajit dhe kufizoni urinë duke filluar ushqimin me shumë perime.

sollevamenti sport esercizio fisico

Blej një llogaritës hapash

Siç është përmendur, është e rëndësishme që të djegësh më shumë kalori sesa të konsumosh.

Ashtu si me ushqimin, edhe këtu mënyra më e mirë është të zbatoni atë që tashmë e bëni.

Pa transformuar veten në një fitness guru, prandaj, nëse keni prerë porcionet, do t’ju mjaftojë një shëtitje e mirë çdo ditë për të tretur atë që hani dhe për të qenë në formë.

Merrni një llogaritës hapash dhe monitoroni zhvendosjet tuaja gjatë ditës, duke preferuar shkallët, duke bërë një shëtitje të gjatë me qenin tuaj në mbrëmje ose ndoshta duke u ndalur para se të shkoni në punë me mjete transporti.

cover segreti dieta delle star mobilePeshoni më pak

Kilet që keni grumbulluar nuk duhet të jenë një fiksim. Pesha mund të ndryshiojë nga dita në ditë sipas faktorëve të ndryshëm (hormone dherregullimi intestinal për shembull)

Mbajtja nën kontroll çdo ditë nuk shërben për asgjë, nëse ju ndryshon humori hiqni dorë nga çdo formë e re zakoni.

Zgjidhni një ditë dhe një kohë të caktuar ditore, ndoshta në mëngjes, dhe mbani atë si një pikë referimi.

bere cocktail brindare

Pini shumë (por pijet e duhura)

Dihet që pot ë pini shumë ujë bën mirë, ndihmon dhe djeg toksinat e tepërta dhe lufton dehidratimin.

Por si t’ia bëjmë me pijet e tjera?  Koktejle alkoolikë me bazë sheqeri dhe fruit janë hequr por kjo nuk do të thotë që nuk mund të pini një gotë verë një mbrëmje gjatë fundjavës ose të zëvendësoni koktejlin me opije të tjera joalkoolike dhe pa sheqer.

friends divano

Tërhiqni mes miqtë dhe kolegët

Ndryshimi i shprehive të caktuara nuk është i lehtë. Do t’ju shërbejë gjithë mbështetja e munduri, sidomos nga miqtë dhe kolegët tuaj, me të cilët i ndani ushqimet tuaja dhe orët më të zgjuara.

Tregojuni atyre zgjedhjen tuaj, që të mos justifikoheni sa herë që ju duhet të heqni dorë nga një tortë ose kur zgjidhni ku të hani.

Jo vetëm, ju mund të krijoni takime fikse për të lëvizur pak më shumë, qoftë kjo një korsi, apo një shëtitje në park në fundjavë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF