KreuCelebrity

“Kalofsh mirë në varr”, ironi me gazetarin që ndërroi jetë: Shpërthen rrjeti ndaj Feros!

 

“Kalofsh mirë në varr”, ironi me gazetarin që

Një ngjarje tronditëse u shënua sot në Kosovë: Gazetari Arton Turkaj ndërroi jetë në moshën vetem 38-vjeçare. Duket se shkaku i episodit të trishtë ka qenë një atak kardiak.

“Kalofsh mirë në varr”, ironi me gazetarin që

Për vdekjen e gazetarit ka reaguar edhe Fero, por reagimi i tij nuk është ai që pritej. Gazetari, qe njihej per humorin e holle, në ditën e Krishtlindjeve kishte bërë një status satirik. “Urime krishtilindjet jau boft allahu kabull”, shkruante Artoni,  status që është marrë si blasfemi.

“Kalofsh mirë në varr”, ironi me gazetarin që

Sakaq sot Fero ka shkruar në Instastory. “Urime vdekjen gazetar. Kalofsh mirë në varr”, ka shkruar ai. Por postimi i këngëtarit shkaktoi indinjatë dhe urrejtje nga fansat edhe pse Fero ka vazhduar me postimet e tij që ja adreson fesë. Kjo revoltë e ndjekesve u reflektua menjehere në rënien e numrit të tyre.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF