KreuCelebrity

U gjet i copëtuar; yllli i ‘Piratet e Karaibeve’ kafshohet për vdekje nga peshkaqeni!

U gjet i copëtuar; yllli i ‘Piratet e Karaibeve’ kafshohet

Legjenda e sërfit, Tamayo Perry, i cili ka patur një rol filmin Piratet e Karaibeve u vra të dielën në një sulm peshkaqeni teksa bënte sërf në Haëaii. Perry, 49 vjeç, u gjet në plazhin Mālaekahana në bregun verior të Oahu nga sërfistët lokalë me një krah dhe një këmbë të zhdukur, sipas Stab Magazine.

U gjet i copëtuar; yllli i ‘Piratet e Karaibeve’ kafshohet

Sërfisti dukej se kishte pësuar më shumë sesa një kafshim të vetëm, pasi trupi i tij ishte i copëtuar. Rojet bregdetare e sollën Perry-n në breg dhe mjekët e shpallën menjëherë të vdekur. Perry lindi në 1975 dhe u rrit në anën lindore të Oahu, duke e bërë karrierën e tij në North Shore si një sërfist profesionist dhe më vonë si roje bregdetar.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF