KreuStil Jetese

“Luftë” të nxehtit duke ngrënë fruta!

Është ndoshta një këshillë që e dëgjojmë çdo verë, por të konsumosh fruta vërtet ndihmon në luftën ndaj vapës. Ato janë një sugjerim shumë i mirë për të ruajtur balancën e lëngjeve në trup dhe japin një ndjesi freskie. Janë të paktën 8 fruta që këshillohen për stinën e verës dhe duhen konsumuar rregullisht. Lista është përpiluar nga një shoqatë e njohur agro-fermerësh të cilët i këshillojnë për përdorim të përditshëm. Ja cilat janë 8 frutat që duhet të konsumoni në stinën më të nxehtë të vitit:

1.Shalqi

2.Pjepër

3.Portokalle

4.Kumbulla

5.Luleshtrydhe

6.Mollë

7.Dardhë

8.Kajsi/ BORDO

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF