KreuStil Jetese

Bordo, tendenca për këtë vjeshtë

E quani si të doni, marsala, vishnje, ose bordo , çfarëdo qoftë nuanca që preferoni është një nga ngjyrat e tendencës për vjeshtë dimër 2016.

Është një nga ngjyrat më të dashura pikërisht për sensin e nxehtësisë që sugjeron. Kombinohet lehtësisht me grinë dhe me kafen, por edhe me të zezën dhe blunë . Një fustan bordo, ështe i thjeshtë për t’u veshur si në punë edhe në kohën e lirë, duke e kombinuar ndoshta me aksesorë të ndryshëm për ta bërë edhe më tërheqës.

Edhe këpucët e çantat preferohen ne këtë ngjyrë sidomos ato prej kadifeje, për t’i dhënë veshjes suaj pamjen e një zonje të vërtetë.

E cilësuar nga stilistët si një ngjyrë që të pasuron shpirtin, mendjen dhe trupin bordoja të josh me elegancën e saj.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF