KreuFashion

Ka vuajtur gjithë jetën nga aknet, gjen zgjidhjen: “ Ja ç’ushqim të eleminoni që të shpëtoni njëherë e mirë!”

Një problem i hershëm më lëkurën e ka bërë një nga gazetarët e Vogue Magazine të ndaj një artikull të gjatë me të gjithë personat që kanë të njejtin problem.
Christian Allaire ka filluar të ketë probleme me aknet gjatë adoleshencës dhe kjo gjendje ka vazhduar edhe pas kalimit të asaj periudhe.

Aknet në adoleshencë dhe aknet mature është një problem i lëkurës me të cilin përplasen miliona njerëz në të gjithë botën.

Sipas Allaire, zgjidhja është shumë e thjeshtë, nuk bëhet fjalë për trajtime të kushtueshme dhe pilula, të cilat kanë efekte anësore, bëhet fjalë të shmangni bulmetin!


Ju desh vetëm një muaj gjatë të cilës të mos konsumonte asnjë produkt bulmeti dhe aknet e tij u zhdukën tërësisht!Për të gjithë ata që mendojnë se të jetosh pa bulmet është ë pamundur ai sugjeron disa ushqime si qumshtin e bajameve dhe tofu, të cilat nuk përbajnë laktozën që është një nga faktorët kryesore për të shkaktuar akne!
Provoni njëherë këtë metodë dhe nëse e keni provuar dhe nuk ka funksionuar, provoni që të shikoni nëse keni intolerancë nga ndonjë ushqim, dihet që tolerancat ushqimore janë shkaktarët më të përhapur të akneve!

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF