KreuStil Jetese

Ja finalistët dhe kënga që mund të na përfaqësojë në Eurovizion

Kanë përfunduar mbrëmjen e së premtes dy netët e parë të Festivalit të 57-të të Këngës në RTSH, ndërsa nata finale do të mbahet të sot në mbremje, në Pallatin e Kongreseve. E vetëm pak minuta më parë është publikuar edhe lista e 14 këngëtarëve finalistë që do të performojnë në natën e tretë të Fest ’57.

Juria e festivalit ka pranuar se kjo ka qenë një zgjedhje e vështirë pasi gati të gjithë konkurentët dhe këngët e tyre ishin në një nivel të lartë. Këngët finaliste janë:

Ndaj shihini mirë dhe dëgjojini mirë këngët e tyre sepse në mesin e tyre fshihet edhe kënga që do të na përfaqësojë në Eurovizionin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Izrael.

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF