24.5 C
Tirana
E martë, 6 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

8 veshje që personazhet e famshëm i veshën dy herë por kurrë nuk dukeshin njësoj

Jo shumë kohë më parë, të famshmit ndoqën rregullin e pathënë për të mos dalë me të njëjtën veshje dy herë në publik. Por aktualisht, ky rregull nuk është aq i rreptë, dhe ka disa arsye për këtë. Së pari, është mirë për mjedisin kur nuk i ndërroni rrobat sa herë që dilni. Dhe së dyti, të famshmit dinë të veshin veshjet e tyre në mënyra të reja në mënyrë që askush të mos dyshojë në përsëritjen e tyre.

Jennifer Lawrence

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same
Në shikim të parë, nuk mund të thuash që Jennifer Lawrence ka veshur të njëjtën veshje nga Philosophy në të dy fotot. Aktorja e veshi atë së pari në ngjarjen ‘Hollywood Reporter’ në 2017. Një vit më vonë, ajo vendosi të vishte këtë fustan përsëri në dasmën e shoqes së saj Amy Schumer.

Saoirse Ronan

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Ylli kryesor i Little Women i kaloi pritshmëritë dhe e bëri veshjen e saj krejtësisht të panjohur. Në vitin 2020, ajo veshi një fustan te thjeshte të zi saten gjatë një ceremonie BAFTA. Me të njëjtën pëlhurë të zezë si fustani i saj BAFTA, rrobaqepësit e saj krijuan veshjen për Oskar, e cila kishte një siluetë më dramatike dhe të ‘zhurmshme’.

Kate Middleton

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Dukesha e Kembrixhit është e famshme për aftësinë e saj për të “përsëritur” veshjet e saj, por duke u dukur ndryshe çdo herë. Për shembull, kështu e shëndrroi Kate fustanin e saj të vjetër Alexander McQueen. Herën e parë, ajo e veshi atë në një ceremoni BAFTA në 2017. Disa vjet më vonë, Kate vendosi ta vishte përsëri, por me një dekolte të modifikuar.

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Dukesha gjithashtu vendosi se nuk ishte ende gati të ndahej nga fustani i saj i verdhë nga Emilia Wickstead. Ajo thjesht i shtoi një rrip në një ngjyrë që përputhej, dhe fustani i saj u bë i ri përsëri.

Cate Blanchett

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Në ceremoninë e BAFTA 2016, Cate veshi një të sipërme asimetrike nga Alexander McQueen për herë të parë, të cilin ajo e kombinoi me një fund të zi me pendë. I njejti element u shfaq me ngjyra të freskëta në Festivalin e Filmit në Venecia 2020, ku Kate shkëmbeu fundin dramatik për disa pantallona elegante të zeza.

Hailey Bieber

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Modelja di si t’i bëjë gjërat të duken të ndryshme, madje edhe të njëjtat tuta ngjyrë kafe. Herën e parë, ajo e kombinoi atë me aksesorë të zinj, duke përfshirë një kapelë, një çantë të madhe, dhe disa pantofla me gëzof.  Në foton e dytë, Haley zgjodhi stileto transparente.

Catherine Zeta-Jones

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Në tetor 2006, Catherine Zeta-Jones veshi një fustan të zi me temina për Glamour Awards. 2 vjet më vonë, aktorja u pa e veshur me të njëjtin fustan, por këtë herë, ajo e kombinoi atë me një pelerinë të pazakontë, karficë zbukurimi dhe bizhuteri të tjera.

Sarah Jessica Parker

8 Outfits That Celebrities Wore Twice but Never Looked the Same

Fustanet e Carrie Bradshaw u bënë ikonike sapo u lansuan episodet e Sex and the City. Sarah Jessica Parker ishte gjithashtu e dashuruar me veshjet e protagonistes. Ajo veshi fustanin e vogël nga seriali gjatë një ceremonie të ndarjes së çmimeve Vogue në 1997.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit