KreuCelebrity

Cher: 10 foto (të rralla) që tregojnë stilin e saj unik të viteve 70

Cherilyn Sarkisian LaPierre, e njohur si Cher, është bërë një ikonë e kulturës pop dhe një nga artistët më të famshëm dhe të suksesshëm në historinë bashkëkohore, me mbi 100 milion albume të shitura në të gjithë botën. Gjatë karrierës së saj ajo ka fituar një Academy Award për Aktorja më e Mirë, Prix Interprétation Féminine në Kanë, një Grammy, një Emmy, tre Golden Globes dhe një People’s Choice Award për kontributet e saj në film, muzikë dhe televizion. Gjatë viteve të para të karrierës së saj, Cher ishte një model për modën e kohës, duke popullarizuar flokët e gjata të zinj dhe pantallonat cowboy me bel të shkurtër. Ajo ishte gjithashtu një nga gratë e para që ekspozoi barkun në televizion, dhe gjithashtu ka frymëzuar shumë të famshëm, të tillë si Britney Spears.

Më poshtë 10 foto të rralla të cilat tregojnë stilin e saj unik gjatë viteve 70.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF