Këtë sezon këmbët do të luëlzojnë me këtë trend!

Për pranverë verën  e vitit 2021 lulet do të jenë kryefjala jo vetëm në veshje por edhe në këpucë, përfshirë sandale të mbuluara me margarita dhe taka të larta plot me bugunville.

Nëse deri më tani kemi vërejtur modele tropikale dhe printime të mrekullueshme botanike të ngulitura në shaje, bluza, fustane apo ccfarëdolloj veshje më në fund është koha të shohim lulet teksa mbijnë edhe në veshjet e këmbëve.

Këpucët me lule me sa duket  janë mania më e fundit e stilistëve dhe vajzave të modës, me çdo lloj sythe që bie në çdo model këpucësh. Shenjat e para të kësaj tendence të hollë erdhën me koleksionet e Pranverës Verë 2021 të markave të gatshme për veshje si Stella Jean dhe Valentino, por edhe me shumë propozime të nënshkruara nga dizajnerët më të njohur të këpucëve, nga Edgardo Osorio te Gherardo Felloni dhe Fabrizio Viti .

Sidoqoftë, ndërsa qëndron në trendin e këpucëve në lulëzim, secili krijues ka zhvilluar një ide të ndryshme, duke i dhënë jetë një kopshti të harlisur dhe shumëngjyrësh, ku mund të zgjedhësh atë që të pëlqen më shumë.

Kështu, Stella Jean u mbulua me sandale me kurora rozë dhe blu me taka shumë të larta dhe pantofla ultra të sheshta, ndërsa Valentino Garavani prezantoi në pasarelë Atelierin e tij të ri Slingback, pjesa e sipërme e të cilit është e qëndisur me petale lëkure që rikrijojnë një trëndafil elegant tre-dimensional në pasarelë Gishtat e këmbëve.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article