KreuBusull

VIDEO/ “Vetëm dashuria mbetet”, ky interpretim i të madhit Timo Flloko s’duhet humbur!

Timo Flloko është një nga yjet e kinematografisë shqiptare, i cili gëzon dashurinë e mbarë opininit publik shqiptar.

Së fundmi bashkëshortja e tij regjisorja e njohur Vera Grabocka ka ndarë në rrjetin e saj social Instagram një video të aktorit teksa interpreton një poezi shumë të bukur dashurie.


Një interpretim mbreslënës i këtyre vargjeve me të cilat ne u dashuruam sapo i dëgjuam.

“VETËM DASHURIA MBETET! E pyeta Timon, pse e do këtë poezi? Se i kushtohet epërsisë së dashurisë në jetë! Si, e pyeta? Më tha: “Homeri, ati i letërsisë, e shpie Odiseun ngado, por ai kthehet në Itakë, dashuria e kthen..” se dashuria mbetet..”, ka shkruar regjisorja e njohur Vera Grabocka.

A post shared by Vera Grabocka (@veragrabocka)


Kjo video u mirëprit nga të gjithë adhuruesit e Timo Fllokos, ku shumë prej tyre nuk i kursyen fjalët e bukura dhe dashurinë që kanë ndaj aktorit të mirënjohur.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF